Про економіку

Землевласники та землекористувачі поповнили бюджет

За 10 місяців цього року до місцевих бюджетів Сокальського та Радехівського районів від власників земельних ділянок та землекористувачів  юридичних та фізичних осіб надійшло майже 9,7 млн. грн. плати за землю, у тому числі від юридичних осіб надходження склали понад 7,3 млн. грн. та більш як 2,3 млн. грн.  від фізичних осіб. Приріст надходжень проти запланованого склав 9,7 відсотка, або 0,85 млн. грн., та порівняно з аналогічним періодом минулого року  15,1%, або 1,3 млн. грн. 

За провадження деяких видів підприємницької діяльності 

Протягом січняжовтня до місцевих бюджетів Сокальського та Радехівського районів надійшло 820,5 тис. грн. збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, що на 36,6 тис. грн., або на 4,7 відсотка більше від запланованого. Приріст надходжень проти аналогічного періоду минулого року склав 7,3%, або 56 тис. грн.

Від платників фіксованого сільськогосподарського податку 

Сільськогосподарські товаровиробники, які перебувають на обліку у Сокальській ОДПІ, та у 2014ому обрали спеціальний податковий режим і є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, за 10 місяців поточного року сплатили до бюджету 343,6 тис. грн. фіксованого сільськогосподарського податку. Це на 23,4 тис. грн., або на 7,3 відсотка більше від запланованого та на 37,4 тис. грн., або на 12,2% більше, як у січніжовтні минулого року. 

Єдиного внеску сплачено…

Суб'єкти господарювання при доведеному завданні 370,4 млн. грн. протягом січняжовтня 2014 року фактично переказали до бюджету 376,6 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Це на 1,7 відсотка, або на 6,2 млн. грн. більше планових призначень. 
На підтримку  українського війська 

Станом на 1 листопада цього року платники Сокальщини та Радехівщини переказали до бюджету 2945,5 тис. грн. військового збору. Зокрема, у жовтні місяці надходження збору склали 1206,5 тисяч гривень.

Плата за ліцензії 

Суб'єкти підприємницької діяльності Сокальського та Радехівського районів протягом січняжовтня переказали в бюджет 947,6 тис. грн. плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що на 82,6 тис. грн., або на 9,5% більше планових призначень та на 21,3 тис. грн., або на 2,3 відсотка більше, як торік. У жовтні цього року бізнесмени придбали ліцензій на торгівлю алкоголем і тютюном на загальну суму 111,2 тис. грн., що становить 115,8% прогнозованих показників. 

До уваги платників податку на додану вартість

Сокальська ОДПІ повідомляє, що з 1 грудня 2014 року набирають чинності накази Міністерства фінансів України від 22.09.2014 року №957 та №958, якими затверджено нові форми податкової накладної та Реєстру виданих та отриманих податкових накладних. 

Зокрема, нова форма податкової накладної та додатки до неї мають незначні відмінності від діючої на сьогодні, а саме податкову накладну та додаток 2 до податкової накладної "Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників" доповнено новими колонками, у яких окремо відображатимуть обсяги постачання, що підлягають оподаткуванню за ставкою 7 відсотків. Зазнав змін також і Порядок заповнення податкової накладної. 

З 1 грудня цього року платники податку у Розділі І "Видані податкові накладні" Реєстру виданих та отриманих податкових накладних суми постачання за обсягами операцій, які звільнені від оподаткування та які не є об'єктами оподаткування, відображатимуть в окремих графах, натомість як зараз для цих операцій у Реєстрі передбачена одна колонка. Також у Реєстрі знайдуть відображення обсяги постачання, які оподатковуються за ставкою 7 відсотків. 

З урахуванням внесених змін до податкової накладної суттєво буде змінено Розділ ІІ "Отримані податкові накладні" Реєстру, а саме деталізовано обсяги операцій, що оподатковуються за різними ставками податку (основною, ставками 7 чи 0 відсотків), а також звільнені від оподаткування операції та операції, що не є об'єктом оподаткування. В окремій графі зазначатиметься частка використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами та необоротними активами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями. Загалом Розділ ІІ міститиме 21 графу замість діючих 16. Відповідно, змінено порядок заповнення Реєстру.

Отже, починаючи з 1 грудня цього року, платникам податку при заповненні податкових накладних та веденні Реєстру виданих та отриманих податкових накладних необхідно керуватися нормами наказів Мінфіну України №957 та №958 та використовувати форми документів, затверджені цими наказами.

Нова форма податкової декларації з ПДВ

Сокальська ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області повідомляє, що з 1 грудня 2014 року набере чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.09.2014 року №966, яким затверджено нову форму податкової декларації з податку на додану вартість.
Зміни у формі декларації та додатках до неї обумовлені, перш за все, введенням ставки податку у розмірі 7 відсотків. Також незначні зміни відбулися у заголовній частині податкової декларації з ПДВ та додатках до декларації  для відомостей про договори про спільну діяльність та про управління майном, а також інформацію про представництво нерезидента, що не має статусу юридичної особи та інвестора (оператора) відведено один рядок замість 4х діючих. 

З 1 грудня ц. р. платники ПДВ матимуть змогу відобразити у податковій декларації окремими рядками коригування податкового зобов'язання та податкового кредиту згідно зі ст. 39 Податкового кодексу України "Трансфертне ціноутворення".

Відповідно, змінено також форму уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Вперше платники ПДВ, у яких звітний податковий період дорівнює календарному місяцю, подаватимуть податкову декларацію з ПДВ за новою формою за підсумками грудня 2014 року, а платники, які звітуються поквартально  за підсумками IV кварталу 2014 року.

Високоякісні послуги в ЦОП

Надання високоякісних послуг органами Державної фіскальної служби держави  це завдання сьогодення, адже сплата податків має бути для платника процедурою зручною і необтяжливою. Важливим кроком на цьому шляху є створення в системі податкових органів країни Центрів обслуговування платників. Такі центри створюють комфортні умови для своєчасної сплати платниками податків належних податків і зборів до бюджету. 

В Сокальській ОДПІ створено та працюють Центри обслуговування платників (ЦОП), у яких фахівці податкової інспекції надають платникам Сокальщини та Радехівщини широкий спектр інформаційних, консультативних та адміністративних послуг. 

Загалом працівниками ЦОП Сокальської ОДПІ та Радехівського відділення впродовж десятти місяців ц. р. надано 41144 послуги, з них у жовтні 2014ого  3625. Серед них, з початку року платникам надано 7117 адміністративних послуг, в тому числі у жовтні ц. р.  677. 

З метою вивчення рівня ефективності та якості надання послуг у Центрах обслуговування платників Сокальського та Радехівського районів фахівцями проводяться письмові опитування відвідувачів Центрів. Так, протягом січняжовтня 2014 року від платників отримано 222 письмові анкети, в яких респондентами надано позитивну оцінку роботи Центрів обслуговування платників. 

Таким чином, статистика послуг та результати анкетування свідчать про високу інтенсивність роботи Центрів обслуговування платників, а також створення позитивної податкової культури платників.

Андрій ТУРКОЛЯК, начальник Сокальської ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області.  

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.