Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Адміністративні послуги для платника податків – тема телефонної «гарячої лінії», що днями відбулася в ДФС Львівщини

Обслуговування платника податків, розгляд звернень громадян та надання їм якісних адміністративних послуг є на сьогоднішній день одним з пріоритетних завдань фіскальної служби. Для платників податків на Львівщині працює 24 Центри обслуговування платників та один структурний підрозділ Акредитованого центру сертифікації ключів, який знаходиться у м.Львові, які забезпечують надання платникам широкого спектру адміністративних послуг. Кількість наданих адміністративних послуг за 9 місяців цього року сягає 243 тис. Серед адміністративних послуг найбільш запитуваною є видача картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб платників податків – 112 тис. звернень громадян.

24 жовтня цього року відбулася «гаряча лінія» з питань надання платникам адміністративних послуг фіскальною службою Львівщини. На запитання платників податків по телефону відповідала начальник управління обслуговування платників ГУ ДФС у Львівській області Тетяна Ризванюк.

Чи видається суб’єкту господарювання (фізична особа – підприємець) довідка про взяття його на податковий облік в органах ДФС?

Відповідно до діючих нормативних актів довідка про взяття на облік платника податків видається лише платникам податків, відомості щодо яких не підлягають включенню в Єдиний державний реєстр.

Така довідка за формою №34-ОПП надається таким платникам податків:

• фізичним особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність: адвокатам, нотаріусам, приватним виконавцям, судовим експертам, арбітражним керуючим;

• відокремленим підрозділам іноземних компаній, організацій, у тому числі постійним представництвам нерезидента;

• військовим частинам;

• уповноваженим особам договорів про спільну діяльність та управителям майна.

Таким чином, зазначена довідка приватним підприємцям не видається.

Чи повинен громадянин повідомляти органи ДФС про зміну свого прізвища та реєстрації місця проживання?

Фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви за формою №5ДР. До таких даних зокрема відноситься прізвище особи та зареєстроване місце проживання.

Внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання фізичною особою заяви за формою №5ДР до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання). У разі звернення до будь-якого контролюючого органу строк внесення змін до Державного реєстру може бути продовжено до п’яти робочих днів.

Заява за формою №5ДР може бути подана через представника за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на проведення процедури зміни даних щодо фізичної особи у Державному реєстрі (після пред’явлення повертається) та її копії.

Як здійснюється взяття на облік в контролюючому органі самозайнятої особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність?

Для взяття на облік фізична особа, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, подає особисто або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання заяву за формою №5-ОПП та копію документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності. Зазначені документи подаються протягом 10 календарних днів після державної реєстрації незалежної професійної діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності.

При подачі документів пред’являються оригінали зазначених документів.

Взяття на облік фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється у день отримання від них заяви за формою №5-ОПП.

Якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа здійснює незалежну професійну діяльність, то вона обліковується в контролюючих органах, як фізична особа – підприємець із ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

У такому разі подається заява за формою № 5-ОПП з позначкою «Зміни» та копія відповідного документа.

Довідка про взяття на облік за формою № 34-ОПП надсилається наступного робочого дня з дня взяття на облік.

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається до контролюючих органів за основним місцем обліку платника податку протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття.

Чи обов’язковим є для суб’єкта господарювання отримання витягу з реєстру платників ПДВ?

Законом України від 24 жовтня 2013 року №657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» скасовано такі документи, як свідоцтво про реєстрацію особи платником податку на додану вартість та свідоцтво про реєстрацію як суб’єкта спеціального режиму оподаткування, та надано право платникам податку на додану вартість за їх запитом отримувати витяги із реєстру платників податку на додану вартість в контролюючих органах.

Оскільки отримання витягів з реєстру платників податку на додану вартість не є обов’язковим для платників, контролюючі органи не мають підстав вимагати їх у платників.

Підтвердженням факту реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності платником податку на додану вартість є наявність інформації про таку реєстрацію на офіційному веб – порталі ДФС, яка оновлюється щоденно.

Який термін для подання реєстраційної заяви передбачено ПКУ у разі зміни суб’єктом господарювання ставки єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість?

Відповідно до абзацу другого п.183.4 ст.183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) у разі зміни ставки єдиного податку відповідно до п.п. «б» п.п.4 п.293.8 ст.293 ПКУ реєстраційна заява (форма 1-ПДВ) подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість.

Exit mobile version