Про податки

Аналізуємо запити на публічну інформацію

Протягом 2011 року до Державної податкової інспекції у Сокальському районі надійшло вісім запитів на інформацію у письмовому вигляді – п’ять від юридичних осіб та три від громадян.

Найчастіше запитувачі зверталися щодо надання: облікової картки підприємства; інформації про суму податкового боргу в розрізі податкових платежів; копій актів планових перевірок за попередні роки; інформації про громадські організації, які подають податкову звітність.

Також двоє запитувачів звернулися щодо отримання інформації про третіх осіб, зокрема, надання інформації про здійснення діяльності стороннього підприємства та про площу земельної ділянки, якою користувалася стороння громадянка.

Всі, хто звернувся до ДПІ у Сокальському районі, отримали вичерпні відповіді в п’ятиденний термін. За результатами їх розгляду шість запитів задоволено та по двох – відмовлено.

Державна податкова інспекція у Сокальському районі нагадує, що фізичні, юридичні особи та об’єднання громадян мають право на доступ публічної інформації, яка знаходиться у володінні податкової інспекції. Для цього запитувач має право звернутися до ДПІ із запитом на інформацію в зручній для нього формі, зокрема, в усній, письмовій чи в інший спосіб, зокрема: на поштову адресу: 80000, м. Сокаль, вул. Шептицького, 40, (на конверті вказувати «Публічна інформація»); на електронну адресу: publicinfo29@sta.lviv.ua; факсом: (03257) 72967; за телефонами: 73137, 72151; в усній формі особисто відповідальному працівнику інспекції (каб. №12), в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку (у понеділок – четвер з 9.00 год. до 18.00 год., у п’ятницю – з 9.00 до 16 год. 45 хв., обідня перерва з 13.00 год до 13 год. 45 хв.).

Для спрощення процедури оформлення запитувачам інформації пропонується заповнювати відповідні форми запитів на інформацію (зразки бланків розміщені на стенді оголошень в інспекції), які можна отримати в кабінеті № 12.

* * *

Часто платники податків запитують, чи можуть вони звернутися до органу податкової служби із запитом про надання податкової інформації стосовно себе як платника податку.

Державна податкова інспекція у Сокальському районі повідомляє, що надання інформації регулюється законами про інформацію та про публічну інформацію.

За порядком доступу інформація поділяється на відкриту та з обмеженим доступом (конфіденційна, таємна та службова).

Конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також та, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень. Вона може поширюватися за бажанням (згодою) певної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом.

Відповідно до ст. 10 Закону про публічну інформацію кожна особа має право:

– знати у період збирання інформації, але до початку її використання, які відомості про неї та з якою метою збираються, як, ким і з якою метою вони використовуються, передаються чи поширюються, крім випадків, встановлених законом;

– доступу до інформації про себе, яка збирається та зберігається;

– вимагати виправлення неточної, неповної, застарілої інформації про себе, знищення інформації про себе, збирання, використання чи зберігання якої здійснюється з порушенням вимог закону;

– на ознайомлення за рішенням суду з інформацією про інших осіб, якщо це необхідно для реалізації та захисту прав та законних інтересів;

– на відшкодування шкоди у разі розкриття інформації про цю особу з порушенням вимог, визначених законом.

Отже, платник податків має право звернутись до органів податкової служби про надання податкової інформації стосовно себе у порядку, встановленому законодавством.

Андрій ТУРКОЛЯК, голова Комісії з проведення реорганізації ДПІ у Сокальському районі, начальник ДПІ у Сокальському районі.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.