Головна / Про податки / Діалог – дієвий шлях до порозуміння з платниками податків

Діалог – дієвий шлях до порозуміння з платниками податків

 Нещодавно за "круглим столом" з платниками податків зустрілися представники ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС. На засіданні обговорено низку актуальних питань діяльності податкової служби, а також роботу податкових сервісів. 

 
У засіданні взяли участь начальник інспекції Андрій Турколяк, перший заступник начальника інспекції Олег Сольвар, начальник відділу інформатизації та обліку платників податків Ярослав Чаплик, завідувач сектора взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Надія Мудрак, керівники підприємств та підприємці Сокальського району. 
 
На початку зустрічі Андрій Турколяк зазначив, що одним з пріоритетних завдань податкової служби є забезпечення мобілізації коштів до бюджетів усіх рівнів, тому взаємодія, ведення відкритого діалогу та налагодження партнерських стосунків з платниками податків, забезпечення належного рівня добровільної сплати платежів до бюджету є основоположним напрямком співпраці для виконання поставлених завдань. 
 
Присутні обговорили питання щодо переваг подання податкової звітності засобами телекомунікаційного зв’язку. 
 
Начальник відділу інформатизації та обліку платників податків Ярослав Чаплик повідомив, що завдяки відкриттю Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційнодовідкового департаменту Державної податкової служби платники податків мають змогу отримувати сертифіковані електронні ключі безкоштовно. Уже 22 платників податків Сокальщини скористалися цією можливістю, подавши документи на виготовлення електронних цифрових підписів. Адже автоматична обробка матеріалу зводить до мінімуму можливі арифметичні помилки під час подання звітності в електронному вигляді. Тому це зручна форма звітності, яка економить час кожного бухгалтера.
 
Андрій Турколяк зауважив, що в рамках перетворення державної податкової служби з фіскального органу на сервісну службу, податковою зі свого боку запроваджено низку додаткових сервісів для платників податків. Серед них: "Черговий по країні", "Пульс податкової", "Дізнайся більше про свого бізнеспартнера", "Єдина база податкових знань", "Реєстр платників ПДВ", "Тиждень тематичних консультацій" тощо. 
 
Більше того, триває збір актуальних пропозицій від представників бізнесструктур та громадськості щодо змін в податковому законодавстві та вдосконалення державної податкової системи. Платники Сокальщини можуть залишати свої зауваження і пропозиції у скриньці "Банк ідей", яка розміщена в приміщенні Центру обслуговування платників податків Державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби. Збір інформації триватиме до середини листопада цього року. Усі пропозиції щодо вдосконалення функціонування податкової системи та проблемні моменти із адмініструванням податків будуть систематизовані. Особливу увагу приділятимуть думкам малого та середнього бізнесу. Слушні ідеї щодо вдосконалення системи оподаткування знайдуть своє місце в Програмі лібералізації державної податкової політики на 20132014 рр., яка розробляється зараз на виконання доручення Президента України Віктора Януковича. 
 
Завідувач сектора взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Надія Мудрак ознайомила присутніх із запровадженим державною податковою службою України новим сервісом для платників податків  поданням звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій в електронному вигляді. При цьому наголосила на перевагах використання РРО з контрольною стрічкою в електронній формі, зокрема, можливості автоматичного формування звітності. Також для платників податків це дасть змогу зменшити витрати на друкування та зберігання контрольних стрічок та означатиме зменшення кількості перевірок завдяки застосуванню дистанційного контролю. 
 
 Учасники "круглого столу" висловили свої думки та пропозиції щодо проблемних питань оподаткування та можливих шляхів їх вирішення.
 
Микола КУЗЬМИЧ. 
 
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!