ПЛАТНИКИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ ВІД ОБОВ’ЯЗКУ НАРАХУВАННЯ, СПЛАТИ ТА ПОДАННЯ ПОДАТКОВОЇ ЗВІТНОСТІ З ТАКИХ ПОДАТКІВ І ЗБОРІВ:
1) податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковані згідно з цією главою;
2) податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами, які обрали ставку єдиного податку у розмірі 3%;
3) земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності;
4) збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності;
5) збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
Нарахування, сплата та подання звітності з інших податків і зборів, здійснюються платниками єдиного податку в порядку та розмірах, встановлених Кодексом.
СПРОЩЕНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ НА ЮРИДИЧНИХ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБПІДПРИЄМЦІВ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ:
* діяльність з організації, проведення азартних ігор;
* обмін іноземної валюти;
* виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливномастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);
* видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення;
* видобуток, реалізацію корисних копалин;
* діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами;
* діяльність з управління підприємствами;
* діяльність з надання послуг пошти та зв’язку;
* діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;
* діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;
* технічні випробування та дослідження, діяльність у сфері аудиту (для фізичних осіб);
* діяльність із надання в оренду земельних ділянок, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлових приміщень, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлових приміщень (споруди, будівлі) та (або) їх частин, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів (для фізичних осіб);
* суб’єктів господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать іншим суб’єктам господарювання, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків;
* представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;
Не можуть бути платниками єдиного податку також:
* страхові брокери;
* фізичні та юридичні особи нерезиденти;
* суб’єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форсмажорних обставин).
ПОДАВАЙТЕ ЗАЯВИ ДО 25 СІЧНЯ
В зв’язку з впровадженням змін про застосування спрощеної системи оподаткування законом передбачено, що фізичні особи підприємці та юридичні особи для застосування спрощеної системи оподаткування з початку 2012 року можуть подати заяву до органу податкової служби не пізніше 25 січня 2012 року.
РОЗМІР МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
Відповідно ст. 13 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" розмір мінімальної заробітної плати у 2012 році становить:
у місячному розмірі: з 1 січня 1073 гривні, з 1 квітня 1094 грн., з 1 липня 1102 грн., з 1 жовтня 1118 грн., з 1 грудня 1134 грн.
у погодинному розмірі: з 1 січня 6,43 грн., з 1 квітня 6,56 грн., з 1 липня 6,61 грн., з 1 жовтня 6,7 грн., з 1 грудня 6,8 грн.
ПОДАТКОВА СОЦІАЛЬНА ПІЛЬГА У 2012 РОЦІ
Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем нарахування (виплати). Граничний розмір заробітної плати, до якої можна застосовувати податкову соціальну пільгу у 2012 році становить 1500 грн. на місяць.
Розмір загальної податкової соціальної пільги протягом 2012 року становить 536,50 грн., підвищених: у розмірі 150% 804,75 грн. та у розмірі 200% 1073 гривні.
НОВЕ ПРО СТАВКИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ
Платники єдиного податку 1ї та 2ї груп, які здійснюють декілька видів діяльності, сплачують максимальну ставку єдиного податку зі встановлених
Відповідно до Податкового кодексу України ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та у відсотках до доходу.
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
2) для другої групи платників єдиного податку у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Фізичні особи підприємці платники єдиного податку першої і другої груп, які здійснюють кілька видів господарської діяльності, застосовують максимальний розмір ставки єдиного податку, який встановлений для обраних видів діяльності.
Крім того, якщо фізичні особипідприємці платники єдиного податку здійснюють діяльність на територіях більш, ніж однієї сільської, селищної або міської ради, то ставка єдиного податку становитиме максимальний розмір, тобто для першої групи максимальний розмір становить 10 відсотків від мінімальної заробітної плати, а для другої групи 20 відсотків від мінімальної заробітної плати.
ПЛАТНИКИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ПЛАТИТИМУТЬ ЗА ВОДУ
З 2012 року всі платники єдиного податку сплачуватимуть збір за спеціальне використання води. Відповідно до Податкового кодексу України цей збір не включено до переліку податків, від яких звільнені платники єдиного податку.
Оподатковуватися буде фактичний обсяг води, що його використовує водокористувач.
ЗАТВЕРДЖЕНО НОВУ ФОРМУ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ ТА ІНСТРУКЦІЮ ЩОДО ЇЇ ЗАПОВНЕННЯ
В Україні розпочалася кампанія із декларування доходів, отриманих протягом минулого, 2011 року.
Цього року декларації про доходи прийматимуться з 1 січня до 1 травня 2012 року.
Державна податкова служба закликає платників сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та подати декларації у зазначений термін.
Звертаємо Вашу увагу, що Міністерством фінансів затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та додатків до неї. Подання податкової декларації про майновий стан і доходи передбачено Конституцією України, Кодексом та іншими законами України.
ЯКЩО НЕ ОТРИМУВАЛИ СТРАХОВИХ ВИПЛАТ
Шановні громадяни! ДПІ у Сокальському районі нагадує, коли роботодавець бере Вас на роботу, але при цьому не уклав з Вами трудового договору та не зареєстрував його в Центрі зайнятості, Ваша трудова діяльність фактично є нелегалізованою, внаслідок чого обмежуються Ваші права щодо соціального захисту. У Вас не буде запису в трудовій книжці; роботодавець не платить за Вас внески до Пенсійного фонду, що в подальшому негативно вплине на розмір пенсії; у разі безробіття нелегалізований період роботи не зараховується до страхового стажу, що впливає на розмір і виплату допомоги по безробіттю; при нещасному випадку на виробництві або профзахворюванні Ви втрачаєте гарантії для отримання страхових виплат.
Легалізація трудових відносин та заробітної плати у Ваших руках. Для цього можна скористатися телефонами довіри ДПІ у Сокальскому районі: (03257) 72856.
Оперативне відпрацювання такої інформації та її конфіденційність гарантуємо.
Андрій ТУРКОЛЯК,
начальник ДПІ у Сокальському районі.