Про податки

Як фізичній особі скористатися правом на пільгу із земельного податку

Сокальське відділення Червоноградської ОДПІ головного управління ДФС у Львівській області повідомляє, що відповідно до статті 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються фізичні особи – власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі:

– інваліди першої і другої групи;

– фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

– пенсіонери (за віком);

– ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

– фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати земельного податку для вищезазначених фізичних осіб поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах таких норм:

– для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

– для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

– для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

– для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

– для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Фізична особа отримує право на пільгу лише після оформлення права власності на земельну ділянку у законодавчо встановленому порядку та внесення відповідних даних до державного земельного кадастру.

Для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізична особа повинна подати до фіскального органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги, документ на право використання земельної ділянки та документи, що засвідчують право такої особи на пільгу. До таких документів, зокрема, відносяться паспорт, пенсійне посвідчення, посвідчення „Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”, посвідчення „Потерпілий від Чорнобильської катастрофи”, посвідчення „Учасник бойових дій”, посвідчення „Інвалід війни”, посвідчення „Учасник війни”, посвідчення „Член сім’ї загиблого”, тощо.

Мешканці Сокальщини можуть повідомити податкову інспекцію про наявність пільг зі сплати земельного податку Сокальське відділення Червоноградської ОДПІ, яке  знаходиться за адресою м. Сокаль, вул. Шептицького, 40.

При цьому слід мати на увазі, що вищезазначені пільги не розповсюджуються для власників земельних ділянок, наданих для здійснення підприємницької діяльності.

Начальник Сокальського відділення

Червоноградської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області                                                            Жолудєва Н.Я.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.