Головна / Про податки / Контроль за дотриманням норм чинного законодавства про оплату праці – одне з першочергових завдань ДПІ у Сокальському районі

Контроль за дотриманням норм чинного законодавства про оплату праці – одне з першочергових завдань ДПІ у Сокальському районі

На таку тему відбувся брифінг начальника ДПІ у Сокальському районі Андрія Турколяка з представниками місцевих засобів масової інформації.

Журналістів району поінформовано про заходи, які вживають працівники інспекції, спрямовані на зменшення обсягів тіньової зарплати, та досягнуті на цій ділянці роботи результати.

Так, протягом минулого року проведено 104 територіальні обстеження суб’єктів підприємницької діяльності на предмет наявності дозвільних документів та виявлення фактів використання праці найманих працівників без укладання трудових угод.

При цьому особливу увагу приділено суб’єктам господарської діяльності – фізичним особам, які займаються високорентабельними та працемісткими видами діяльності і виплачують невиправдано низьку заробітну плату, або в них відсутні наймані працівники чи працює їх незначна кількість. Проведеними обстеженнями встановлено 11 порушень використання найманої праці без укладення трудових угод. Всі матеріали по зафіксованих порушеннях скеровано в прокуратуру Сокальського району для належного реагування. Також по п”яти фізичних особахпідприємцях матеріали територіальних обстежень передано в управління Пенсійного фонду України у Сокальському районі, внаслідок чого недобросовісні роботодавці додатково зареєстрували 14 найманих осіб.

А. Турколяк зауважив, що напруженою залишається ситуація щодо погашення роботодавцями району заборгованості з виплати заробітної плати працівникам. Не зважаючи на те, що протягом 2010ого досягнуто погашення заборгованості по заробітній платі в сумі 6110 тис. грн. і при цьому додатково надійшло податку з доходів фізичних осіб – 888,1 тис. грн., станом на 1 січня 2011 р. сума заробітної плати, яку заборгували підприємства своїм працівникам становила 5988,2 тисячі гривень.

Що стосується суб’єктів господарювання, які протягом минулого року виплачували заробітну плату нижче встановленого законодавством мінімуму, то окрім того, що їх заслуховували на засіданнях комісії при райдержадміністрації, інформація про них надавалась до Територіальної державної інспекції праці.

На завершення начальник інспекції наголосив, що податківці і надалі вживатимуть заходи по залученню до оподаткування суб’єктів господарювання – юридичних та фізичних осіб, ліквідації схем ухилень від оподаткування, підвищення рівня добровільності сплати податку з доходів фізичних осіб.

Василь СОРОЧУК.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

16 + 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!