Про податки

Мінімальна заробітна плата – державна соціальна гарантія

Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт). Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, яка обов’язкова на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і фізичних осіб.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» мінімальну заробітну плату з 1 січня 2013 року встановлено у розмірі 1147 гривень на місяць. Якщо оплата праці здійснюється погодинно, то її розмір не може бути нижчим 6,88 гривні за одну відпрацьовану годину.

Роботодавці зобов’язані забезпечити своїм працівникам мінімальний розмір заробітної плати.

У випадку виплати неофіційної заробітної плати, або ж у неналежному розмірі, насамперед потерпають наймані працівники, адже саме вони в результаті недоотримають суми лікарняних, пенсій та інших соціальних виплат. Також зазнає втрат бюджет у вигляді несплаченого податку із заробітної плати та єдиного соціального внеску. Замовчування таких фактів – це покривання порушення суб’єктами господарювання трудового та податкового законодавства.

Шановні громадяни, якщо з Вами не оформлені трудові відносини, виплачують заробітну плату в розмірі, меншому встановленого законодавством рівня, або ж виплачують заробітну плату в «конвертах», повідомляйте про такі факти за телефоном довіри (257) 72262, який працює в ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС.

Керівництвом податкової інспекції взято під особистий контроль реагування на такі повідомлення.

Андрій ТУРКОЛЯК, начальник ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.