Головна / Про податки / На Сокальщині – дев’ять мільйонерів

На Сокальщині – дев’ять мільйонерів

На брифінгу, який відбувся в Сокальській об'єднаній державній податковій інспекції, для місцевих ЗМІ, перший заступник начальника ОДПІ у Сокальському районі Олег Сольвар та головний державний податковий інспекторревізор відділу Надія Гринюк (на знімку) підсумували кампанію декларування доходів. Впродовж січня-квітня громадяни України декларували доходи, отримані у 2013 році, які не були оподатковані при їх виплаті, доходи у вигляді спадщини або подарунків. Станом на 1 травня ц. р. до об'єднаної Державної податкової інспекції у Сокальському районі подали декларації 1903 жителі Сокальського та Радехівського районів, вони задекларували 68,7 млн. грн. доходів. З них  1495 громадян, для яких подання декларації було обов'язковим та 408, які хотіли скористатися правом на податкову знижку.

Загалом на Сокальщині є дев'ять мільйонерів, з них сім  суб'єкти господарської діяльності, а двоє  громадяни. Четверо мільйонерів має Радехівщина, серед них 1  суб'єкт підприємництва. Свої доходи у сумі понад один мільйон гривень задекларували по двоє сокальчан і радехівчан, з яких один декларант отримав дохід понад 13 млн. гривень.

Серед тих, хто виконав свій конституційний обов'язок, 917 мешканців Сокальщини та Радехівщини, які задекларували доходи майже 47 млн. грн.; восьмеро громадян отримали інвестиційний прибуток на суму 13,8 млн. грн.; доходи, отримані від оренди, показали у деклараціях 484 громадяни, які заробили торік 2,1 млн. грн; іноземні доходи в сумі 992,2 тис. грн. задекларував 41 громадянин; 46 декларантів повідомили про продаж власного рухомого майна на суму 2,3 млн. грн; нерухоме майно продали 50 осіб на суму 1,3 млн. гривень; подали декларації про майновий стан і доходи шестеро нерезидентів (3,2 млн. гривень); 18 громадян задекларували доходи (135,1 тис. грн.) від продажу сільськогосподарської продукції.

Декларантами самостійно нараховані податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 829,9 тис. грн., які підлягають сплаті до бюджету до 1 серпня цього року.

За чотири місяці поточного року громадяни сплатили до бюджету 569,2 тис. грн. податку, або 68,6 відсотка від усіх належних до сплати сум. Також протягом минулого року платниками самостійно сплачено в бюджет та утримано податковими агентами 866,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Олег Сольвар підкреслив, що кампанія декларування скерована не лише на наповнення бюджету, головна її мета  виконання положень Податкового кодексу України.

Саме тому, 408 сокальчанам та радехівчанам, які подали декларації про майновий стан і доходи на податкову знижку, з бюджету повернуть 412,5 тис. грн. сплаченого податку. Насамперед, це пов'язано зі сплатою в 2013 році коштів за навчання, страхових платежів та відсотків за іпотечними кредитами.

Наразі 291 декларант вже отримав з бюджету 280,2 тисяч гривень. А всі ті, хто ще не скористався цим правом, можуть зробити це до 31 грудня 2014го. Перший заступник начальника Сокальської ОДПІ зауважив про позитивні тенденції у звітуванні громадянами до контролюючих органів. Так, цьогоріч п'ятеро осіб подали до податкової інспекції декларації про майновий стан і доходи засобами телекомунікаційного зв'язку з використанням ключів електронного цифрового підпису.

Головний державний податковий інспекторревізор ОДПІ у Сокальському районі Надія Гринюк додала, що нині громадянам значно легше задекларувати свої доходи. Для них і підприємців ввели електронну звітність, і тим достатньо лише подати в ДПІ заяву, щоб їм надали електронний ключ. Тож вони можуть подати декларацію, не приходячи в податкову інспекцію. В такий спосіб ми наближуємося до Європи.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seventeen + 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!