Головна / Про податки / На Сокальщині – дванадцять мільйонерів

На Сокальщині – дванадцять мільйонерів

На брифінгу, який відбувся 14 червня в ДПІ у Сокальському районі для місцевих ЗМІ, голова комісії з проведення реорганізації ДПІ у Сокальському районі, перший за­ступник начальника ДПІ у Сокальсь­кому районі Олег Сольвар та головний державний податковий інспектор відділу оподат­кування фізичних осіб ДПІ у Сокаль­ському районі Надія Гринюк підбили поперед­ні підсумки кампанії декла­рування доходів громадян. Впродовж січня-квітня громадяни України декларували доходи, отримані у 2012 році, які не були оподатковані при їх виплаті, доходи у вигляді спадщини або подарунків. Станом на 1 червня ц. р. до Державної податкової інспекції у Сокальському районі подали декларації 1751 громадян, які заде­кларували 29189,4 тис. грн. доходів. З них – 1455 громадян, для яких подання декларації було обов'язковим.

Олег Сольвар зауважив, що 29 громадян подали декларації зі запізненням, тобто після 1 травня. На них складено протоколи про адміністративне правопорушення і ті, крім обов'язкових сум податку на доходи, сплатили до бюджету ще й адміні­стративні штрафи за несвоєчасне їх подання. Багато мешканців Сокальщини навчаються у Львові і отримали пільги на навчання. Вони мусять брати в оренду для проживання в обласному центрі.

Всього у термін до 1 серпня декларанти сплатять до бюджету самостійно нараховані податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 478,9 тисячі гривень. Торік декларантами було сплачено 650 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 470,9 тис. грн. – станом на 1 червня цього року.

Серед тих, хто виконав конститу­ційний обов'язок: 779 громадян задекларували доходи в сумі 19720,3 тис. грн. від отримання спадщини й подарунків. Ними буде сплачено до бюджету 399,3 тис. грн. податку. 47 осіб відобразили у деклараціях 151,3 тис. грн. доходів, джерело походження яких є інозем­ним. Вони поповнять державну казну на 12,1 тисячі гривень. Ще 165,7 тис. грн. доходів у вигляді орендної плати за користування нерухомим майном задекларували 120 громадян, які сплатять до бюджету 7,6 тис. гривень; 123 осіб отримали доходи у сумі 3427,1 тис. грн. від продажу рухомого майна, податкові зобов'язання яких склали 39,1 тис. грн. 147 громадян задекла­рували 3961,1 тис. грн. доходу від продажу нерухомого майна. Також 73 мешканці Сокальщини отримали  протягом минулого року інвестиційні прибутки у сумі 1341,4 тис. грн. Вони сплатять до бюджету 14,4 тис. грн. податку на доходи. 381,3 тис. грн. доходу отримали мешканці Сокаль­щини від продажу сільськогоспо­дарської продукції, з них – 3,9 тис. грн. податку сплатять до бюджету.

Відмінною рисою від попередньої компанії декларування є те, що цього року 12 осіб задекларували доходи понад 1 млн. грн., з них – 7 фізичних осіб-підприємців, одна особа отри­мала дохід від продажу корпоративних прав, двоє у зв'язку з успадкуванням майна, одна – від продажу нерухомого майна та дохід однієї особи, у вигляді заробітної плати, склав понад міль­йон гривень.

За підсумками 2012 року 296 громадян подали декларації, щоб скористатися правом на податкову знижку. За результатами проведених розрахунків, 296 громадянам з бюджету повернуть 305,5 тис. гривень.

Найпоширенішим було і залиша­ється подання декларацій на отри­мання податкової знижки за оплату навчання – 291 декларація. Таким громадянам повернуть 295,8 тис. гривень. 5 громадян включили до податкової знижки суму відсотків, сплачених за користування іпотечним кредитом, їм буде повернуто 9,7 тис. грн. податку на доходи.

 Олег Сольвар зазначив, що у цьому році громадяни подали на 34 декларації більше, ніж торік. Проте сума доходів складає 70 відсотків від суми доходів, які громадяни заде­кларували у попередньому році. Зни­зився на 30 відсотків й показник доходів від продажу рухомого майна, а це свідчить про те, що купівельна спроможність громадян значно змен­шилася. Зокрема, впав попит на квартири, рухоме майно, земельні ділянки, що призвело до зменшення таких операцій у порівнянні з попе­редніми роками. У 2012 році ніхто з громадян, які проживають у Сокаль­ському районі, не виграв у лотереях, а у 2011 році фортуна усміхнулася 19 сокальчанам. Вони сплатили 37 тисяч гривень податку.

 Кампанія декларування ще не завершилась. Податкова інспекція володіє відомостями про отримання громадянами доходів, які підлягають обов'язковому оподаткуванню, а це -прямі втрати бюджету. Працівники ДПІ у Сокальському районі вживають відповідних заходів щодо подання такими громадянами декларацій.

Перший заступник ДПІ у Сокаль­ському районі Олег Сольвар відповів на запитання журналістів, які стосу­валися виплати заробітної плати працівникам у конвертах, деклару­вання доходів громадян, які перебу­вають на заробітках за кордоном, продажу автотранспорту та іншого нерухомого майна. Зокрема, Олег Сольвар застеріг громадян, які укладають удавані угоди про продаж автотранспорту, використовують технічні паспорти, передають право користування транспортними засоба­ми іншим. І наголосив, що вони нара­жа­­ють самих себе на небезпеку, оскільки відповідальність за транс­портний засіб несе власник. Тобто, станеться будь-яка пригода – відпо­відати за це доведеться власнику.

Головний державний податковий інспектор відділу оподаткування фізичних осіб ДПІ у Сокальському районі Надія Гринюк додала, що нині громадянам значно легше задекла­рувати свої доходи. Для підприємців і громадян ввели електронну звітність, і тим достатньо лише подати у ДПІ заяву, щоб їм надали електронний ключ. Тож вони можуть подати декларацію, не приходячи в податкову. В такий спосіб ми наближуємося до європейських країн, де навіть голо­сують за допомогою електронних ключів.

Великим позитивом є також об'єднання податкової та митної служби у єдине Міністерство доходів та зборів України – зникли адміні­стративні бар'єри щодо обміну необ­хідною інформацією, зокрема, про тих, хто часто пересікав кордон. Вияви­лося, що багато громадян по декілька разів перетинали кордон, розмит­нювали техніку. Згодом ці громадяни підтвердили, що ввозили з-за кордону сільськогосподарську техніку та автомашини для власного користу­вання чи на продаж, й сплатили подат­ки від продажу рухомого майна. Нині податкова служба отримує оперативні дані і робить моніторинг діяльності громадян. Тож платити податок доведеться кожному.

– Обов'язок кожного громадянина – вчасно сплачувати податки і декла­рувати отримані доходи. І це чітко виписано в Конституції України, – підсумував Олег Сольвар. – Хочу звер­нутись до громадян району, які з тих чи інших причин не подали декла­рації та не задекларували минулорічні доходи, зробити це ніколи не пізно, для цього потрібно завітати до ДПІ та заповнити декларацію. Працівники податкової інспекції нададуть необ­хідну практичну допомогу. Також про­тягом усього 2013 року громадяни мають право подавати декларації для отримання податкової знижки за витратами, понесеними у 2012 році. Пам'ятайте, що вчасно подана декла­рація про доходи – це соціальна справедливість і турбота про незахищених.

Любов ПУЗИЧ.

 Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fifteen − 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!