Про податки

На Сокальщині – п’ять мільйонерів

На черговому брифінгу з представниками місцевих ЗМІ, який відбувся у травні, начальник Сокальського відділення Червоноградської об’єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Львівській області Наталія Жолудєва (на знімку) підбила попередні підсумки цьогорічної кампанії декларування, яка тривала до 4 травня поточного року включно.

Н. Жолудєва поінформувала, що станом на 18 травня із 356-и громадян Сокальського району, які зобов'язані подати декларації, відзвітували про отримані доходи 310 осіб, зокрема, 304 особи подали декларації у законодавчо визначені терміни, а 6 громадян відзвітувались про отримані доходи з порушенням строку. За несвоєчасне подання декларацій про майновий стан і доходи, їх притягнуто до відповідальності у вигляді накладення штрафу. На сьогодні вживаються заходи щодо залучення до оподаткування ще 46-и громадян, які за даними інспекції отримали у минулому році доходи, які підлягають обов'язковому декларуванню.

Також 183 громадян задекларували доходи та витрати, щоб скористатися правом на податкову знижку. Загальна сума задекларованого ними доходу склала 175,4 тисячі гривень.

У поточному році п'ять мешканців Сокальщини відзвітували про отримані протягом минулого року доходи, що перевищують 1 мільйон гривень. Сума задекларованого ними доходу становить 10,8 млн. гривень. У порівнянні з минулим роком на Сокальщині кількість мільйонерів зменшилась на одну особу.

Наталія Жолудєва повідомила, що 165 мешканців отримали спадок у сумі 17,4 млн. грн. задекларували; інвестиційний дохід задекларувала 1 особа в сумі 163,8 тис. грн.; доходи, отримані від оренди власного рухомого та нерухомого майна, відобразили у деклараціях 15 громадян, які заробили торік майже 212,8 тис. грн.; іноземні доходи в сумі 163,8 тис. грн. задекларовано одним громадянином; 12 декларантів повідомили про продаж власного рухомого майна на суму понад 297,5 тис. грн.; нерухоме майно продав 71 громадянин на суму 14,5 млн. грн.; також подали декларації про майновий стан і доходи 2 нерезиденти на суму 93,3 млн. грн.

Декларантами самостійно нараховані податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 823 тис. гривень та 317 тис. грн. військового збору, які підлягають сплаті до бюджету в термін до 1 серпня цього року. На сьогоднішній день громадянами вже сплачено до бюджету майже 280 тис. грн. податку, в тому числі 74,6 тис. грн. військового збору, або чверть від усіх належних до сплати сум. Однак обов'язок щодо сплати податкового зобов'язання у термін до 1 серпня поширюється лише на тих громадян, які подали декларації вчасно.

Hачальник Сокальського відділення Червоноградської об’єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Львівській області звернула увагу, що у разі, коли фізична особа подає річну податкову декларацію після закінчення граничного терміну подання, то податковий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошового зобов'язання платника податку. При цьому платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 днів, що настають за днем отримання податкового повідомленнярішення, врученого йому за наслідками проведеної камеральної перевірки.

Наталія Жолудєва зауважила, що кампанія декларування направлена не лише на наповнення бюджету. Головна її мета – виконання положень Податкового кодексу України. Саме тому 183 сокальчанам, які подали декларації про майновий стан і доходи на податкову знижку, з бюджету повернуть майже 175,4 тисяч гривень.

Насамперед, це пов'язано зі сплатою громадянами в 2015 році коштів за навчання, страхових платежів та відсотків за іпотечними кредитами. Наразі 158 декларантів вже отримали з бюджету 145,4 тис. гривень. А всі ті, хто ще не скористався правом на податкову знижку, можуть зробити це до 31 грудня 2016 року.

Посадовець також зазначила, що цього року троє громадян подали до податкової інспекції декларації про майновий стан і доходи засобами телекомунікаційного зв'язку з використанням ключів електронного цифрового підпису.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.