Про податки

Податковий борг – вагоме джерело наповнення бюджету

Внаслідок вжитих фахівцями відділу погашення податкового боргу ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС комплексу заходів, передбачених чинним законодавством, протягом I кварталу 2013 року від податкових боржників Сокальського району в рахунок погашення несплачених сум податкової заборгованості до Зведеного бюджету надійшло 9948,6 тисяч гривень. Це становить 26,8% від загальної суми поступлень до Зведеного бюджету за січень – березень цього року. У тому числі 1145,1 тис. грн., або 13,2% від загальної суми надходжень до Державного бюджету, забезпечено надходження в рахунок погашення податкового боргу за платежами, що зараховуються до Держбюджету.

Зокрема, погашення податкового боргу здійснювалось за рахунок реалізації заставного майна в сумі 270,0 тис. грн., вилучення готівкових коштів – 20,0 тис. грн., по позовах щодо звернення стягнення на активи боржників за виконавчими документами через Відділ державної виконавчої служби – 39,0 тис. грн., стягнення коштів з рахунків підприємств-боржників за рішенням судів шляхом щоденного виставлення інкасових доручень – 2,3 тисяч гривень.

Також здійснено погашення податкового боргу підприємств, які перебувають в процедурах банкрутства в сумі 17,8 тис. гривень.
Погашення податкового боргу є одним з першочергових завдань податкової служби, як одне з джерел наповнення бюджету. Саме тому всі підприємства, які мають заборгованість перед бюджетом, завжди будуть під постійним контролем податківців.

Андрій ТУРКОЛЯК,
начальник ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС.

Голос Сокальщини на GoogleNews