Про податки

Про новації законодавства

В Сокальській ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області за "круглим столом" зустрілися податківці та підприємці району. Зміни в законодавстві щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та набуття пивом статусу алкогольного напою стали основною темою заходу. 

Відкриваючи зустріч, голова Комісії з проведення реорганізації Сокальської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області, перший заступник начальника Сокальської ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області Олег Сольвар нагадав присутнім про основні новації податкового законодавства, які набули чинності з 1 січня 2015 року та вступлять у силу з 1 липня цього року, підкресливши, що фіскальна служба не тільки здійснює контроль за сплатою податків та зборів, а і надає допомогу з роз'ясненням податкового та митного законодавства. 

За словами Олега Сольвара, застосування реєстраторів розрахункових операцій  це справді європейський стиль діяльності, оскільки він передбачає чіткий самоконтроль господарюючого суб'єкта, фіскальний контроль з боку контролюючих органів та захист прав споживача. При цьому повідомив строки набрання чинності змін до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 28.12.2014 №71VIII, стосовно застосування реєстраторів розрахун кових операцій: для підприємств при наданні послуг та при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції)  з 1 січня 2015 року. Однак на перехідний період  у термін до 1 липня 2015 року їх звільнено від санкцій за незастосування РРО; для платників єдиного податку третьої групи з 1 липня 2015 р.; для платників єдиного податку другої групи з 1 січня 2016 р.

При цьому Олег Сольвар звернув увагу, що Податковим кодексом України передбачено звільнення з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО платників єдиного податку, котрі у період з 1 січня до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО. 

Головний державний інспектор з питань комунікацій звернула увагу на необхідності придбання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та реєстрації РРО у разі торгівлі пивом, оскільки з 1 липня 2015 року воно набуде статусу пінистого алкогольного напою. Водночас було зауважено, що якщо суб'єкти господарювання здійснюють діяльність і торговельна площа не є меншою 20 кв. м, вони можуть перейти на загальну систему оподаткування, відмовившись від застосування спрощеної системи оподаткування, для цього подавши до податкової інспекції заяву не пізніше 19 червня 2015 року. Це дасть їм право при наявності ліцензії на алкоголь торгувати не лише пивом, а усім асортиментом алкогольних напоїв. 

Представники бізнесу висловили побажання стосовно градації вартості ліцензій у разі торгівлі виключно пивом та іншими алкогольними напоями та щодо зниження вартості касових апаратів та впровадження бюджетних моделей. 

Учасники заходу отримали роз'яснення щодо порядку застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг а також порядку придбання ліцензій. Крім того, їм індивідуально надали консультації. 

Надія МУДРАК, головний державний інспектор з питань комунікацій.     

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.