Головна / Про податки / Про порядок декларування доходів, отримання електронного цифрового підпису та оподаткування податком на нерухомість – на “гарячій лінії”

Про порядок декларування доходів, отримання електронного цифрового підпису та оподаткування податком на нерухомість – на “гарячій лінії”

В ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія”, під час якого платники податків району мали змогу отримати відповіді на свої за питання від першого заступника начальника ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС Сольвара Олега Маріановича.

Зокрема, платників цікавило:

– Чи передбачена відповідальність за здійснення торговельної діяльності без отримання  торгового патенту?

 – Відповідно до положень Податкового кодексу України суб’єкти господарювання, що проводять торговельну діяльність, за здійснення діяльності, без отримання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, – сплачують штраф у подвійному розмірі збору за весь період здійснення такої діяльності, але не менше подвійного його розміру за один місяць.

– Телефонує приватний підприємець. Прошу сказати: який порядок подання декларації та сплати податку на доходи, якщо  перебувала у I кварталі 2013 року на загальній системі оподаткування, а з II кварталу перейшла на спрощену систему оподаткування?

– Якщо фізична особа – підприємець перебувала у I кварталі на загальній системі оподаткування, а з II кварталу перейшла на спрощену, то їй необхідно за результатами календарного року подати податкову декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року та сплатити податок на доходи фізичних осіб протягом 10 календарних днів після подачі декларації або у разі надмірно сплаченої суми податку подати заяву про повернення податку у законодавчо встановленому порядку.

– Маю ще одне запитання. Чи потрібно при заповненні декларації про майновий стан і доходи зазначати інші доходи, отримані мною як фізичною особою – громадянином?

– Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування повинна надавати за результатами календарного року податкову декларацію про майновий стан і доходи, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про нерухоме та рухоме майно.

– Чи можливо здійснити процедуру реєстрації в Центрі сертифікації ключів електронного цифрового підпису без особистої присутності платника в центрі сертифікації?

– Регламентом Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби, затвердженого Головою Державної податкової служби України 07.05.2012, передбачена особиста присутність заявника (чи його довіреної особи) під час процедури реєстрації.

– При цьому хочу повідомити, що платникам податків Сокальщини, які бажають виготовити сертифіковані ключі електронного цифрового підпису, щоб мати можливість подавати до ДПІ податкову звітність засобами телекомунікаційного зв’язку, відтепер не потрібно їхати до Львова, адже у м.Червонограді відкрився пункт реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби. Адреса: м.Червоноград, площа Соборна, буд. 3, каб. 4. Контактний телефон: (03249) 3-98-51.

– Доброго дня, моя донька навчається в інтернатурі вищого медичного навчального закладу. Чи можна плату за навчання дитини включити до складу податкової знижки?

– Суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, в інтернатурі, при додержанні всіх норм Податкового кодексу України, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.

– Я маю у власності 2 квартири, загальна площа яких 95 кв. метрів. Чи буду я сплачувати податок на нерухомість?

– Податковим кодексом України для фізичних осіб передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для, а саме: база оподаткування об’єкта житлової нерухомості, а саме житлова площа, що перебуває у власності фізичної особи – платника податку, зменшується для квартири – на 120 кв. метрів, для житлового будинку – на 250 кв. метрів. Таке зменшення надається один раз на звітний рік і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа зареєстрована в установленому законом порядку, або, за її вибором, до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває у її власності.

Отже, фізична особа може скористатися пільгою зі сплати податку на нерухоме майно, маючи у власності декілька житлових об’єктів, однак лише стосовно одного об’єкта житлової нерухомості за своїм вибором, повідомивши письмово, як було щойно сказано, орган державної податкової служби. Тобто, у даному випадку пільга Вам буде надана стосовно однією квартири, за другу доведеться сплатити податок.

– Яка відповідальність передбачена за неподання до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі?

– У разі неподання до податкової інспекції звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв’язку – до суб’єктів господарювання застосовуватимуться фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Хоча платники податків зобов’язані подавати копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв’язку до органів ДПС з 1 січня 2013 року, на період адаптації існуючої касової техніки протягом І півріччя ц.р. штрафні санкції до суб’єктів господарювання не застосовуються.

Сектор взаємодії із засобами масової інформації  та громадськістю ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × four =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!