Про податки

Про хід кампанії декларування доходів жителями Сокальщини

Начальник Державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби України Андрій Турколяк під час брифінгу наголосив, що деклараційна кампанія 2013 року саме у розпалі, адже половина часу, відведена громадянам для виконання конституційного обов'язку, уже збігла. Він поінформував, що станом на 27 лютого до податкової інспекції подали декларації 156 громадян, з них 124, які були зобов'язані задекларувати доходи.

Серед тих, хто прозвітував: 52 громадян задекларували доходи, отримані у вигляді спадщини, подарунків; З осіб одержали іноземні доходи; 5 платників податків  дохід від здавання в оренду власного нерухомого майна; 41 громадянин  від продажу рухомого майна; 21 особа   від продажу нерухомого майна; 2 громадян задекларували інвестиційний прибуток.

Платниками податків самостійно нараховані податкові зобов'язання в сумі 207 тисяч гривень. Фактично з початку поточного року, за наслідками поданих декларацій, надійшло до бюджету 112,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб від •72х громадян. У 2012ому 21 громадянин сплатив до бюджету 103 тис. грн. податку.

За підсумками 2012 року 32 громадян подали декларації, щоб скористатися правом на податкову знижку: 31 особа  на отримання податкової знижки за сумами, сплаченими на користь закладів освіти для компенсації платної форми навчання та одна особа  за частиною суми відсотків, сплачених за користування іпотечним кредитом.

Андрій Турколяк повідомив, що для громадян створено усі комфортні умови, а саме: прийом декларацій у податковій інспекції здійснюють з продовженим робочим днем з 8.00 до 20.00 год. та у суботу  з 9.00 до 16.00 год., що запобігає утворенню черг. На території відділених місцевих рад створено додаткові консультаційні пункти. Працівники інспекції надають практичну допомогу у заповненні декларацій.

Деклараційна кампанія для тих громадян, які зобов'язані задекларувати доходи, завершується 30 квітня цього року. Хто ж бажає скористатися податковою знижкою, термін подання декларації не обмежується цією датою, вони можуть подавати декларації протягом усього року.

"Податок з доходів фізичних осіб є бюджетоутворюючим податком місцевих бюджетів і від свідомості декларантів залежить добробут кожного з нас",  на завершення брифінгу підкреслив начальник ДПІ у Сокальському районі Андрій Турколяк.

Микола КУЗЬМИЧ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.