Головна / Про податки / Про користування РРО релігійними організаціями, пільги зі сплати земельного податку – з гарячої лінії Сокальської ОДПІ

Про користування РРО релігійними організаціями, пільги зі сплати земельного податку – з гарячої лінії Сокальської ОДПІ

В Сокальському відділенні Червоноградської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” із завідувачем сектору податків і зборів з фізичних осіб Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ Дячук Надією Степанівною, під час якого платники запитували:

Чи мають право релігійні організації при продажу релігійно – обрядової атрибутики та наданні обрядових послуг проводити розрахункові операції без застосування РРО?

– Релігійним організаціям дозволено здійснювати продаж предметів релігійно – обрядової атрибутики та надавати обрядові послуги без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок і книг обліку розрахункових операцій. При цьому граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) на один суб’єкт господарської діяльності встановлено в сумі 200 тис. гривень. У разі перевищення зазначеного граничного розміру необхідно в місячний термін з дати перевищення річного обсягу розрахункових операцій зареєструвати реєстратор розрахункових операцій та проводити розрахунки з застосовуванням реєстратора розрахункових операцій.

Чи може скористатись пільгою зі сплати земельного податку фізична особа, яка належить до пільгових категорій, але не подала вчасно до податкової інспекції документ, що підтверджує право на пільгу, зокрема, пенсійне посвідчення?

 – Фізична особа – власник земельної ділянки, яка має документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (пенсійне посвідчення, посвідчення інваліда тощо), звільняється від сплати податку за умови подання до податкової інспекції за місцезнаходженням земельної ділянки заяви про надання пільги.

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати земельного податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, в якому виникло це право.

Фізична особа, яка відноситься до пільгової категорії та своєчасно не повідомила контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки про право на звільнення від сплати земельного податку, може звернутись до контролюючого органу щодо отримання пільги протягом 1095 днів від дня виникнення такого права.

Як платник єдиного податку може отримати витяг з Реєстру платників ЄП та який строк дії даного витягу?

– Відповідно до норм Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями за бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку. Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.

Форма запиту про отримання витягу та витягу з реєстру платників єдиного податку затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Прошу сказати, чи має право платник податку на податкову знижку за навчання, якщо освіта отримується в декількох навчальних закладах (у т.ч. за кордоном) ?

 – Платник податків, який навчається в декількох навчальних закладах України, за умови виконання всіх умов передбачених Податковим кодексом України, має право скористатися податковою знижкою на навчання. Платники податків які навчаються за кордоном права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти не мають.

Телефонує Вам головний бухгалтер ТзОВ. Мене цікавить, чи має право на податкову соціальну пільгу фізична особа з місяця подання заяви, якщо в цьому місяці вона була звільнена з іншого місця роботи, де податковий агент також надав податкову соціальну пільгу в місяці звільнення?

– Оскільки платник податків має право на отримання податкової соціальної пільги лише від одного працедавця і реалізував це право у звітному місяці на старому місці роботи, то така фізична особа не має права на отримання в цьому місяці податкової соціальної пільги на новому місці роботи. При цьому, при дотриманні умов отримання податкової соціальної пільги, така фізична особа має право на отримання податкової соціальної пільги на новому місці роботи з наступного місяця після прийняття на роботу. 

Записала головний державний інспектор сектору

обслуговування платників Надія Мудрак

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twenty − 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!