Головна / Про податки / Про зміни у податку на прибуток підприємств

Про зміни у податку на прибуток підприємств

Вартість об’єкта основних засобів

Відповідно до пп.14.1.138 п. 14.1 ст. 14 Кодексу основні засоби, визначені як матеріальні активи, в т.  ч.  запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 2500 грн., невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання в його господарській діяльності, вартість яких перевищує 2500 грн. і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом, та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію перевищує 1 рік (або операційний цикл, якщо він довший 1 року).

Згідно з п.14 підрозділу 4 розділу XX Кодексу норматив для основних засобів, визначений у пп. 14.1.138 ПКУ, в 2011 році був встановлений у розмірі 1000 грн.

Отже, з 1. 01. 2012 р. матеріальні активи вважаються основними засобами, якщо:

об’єкти призначені для використання у господарській діяльності платника податку;

вартість окремого об’єкта складає більше 2500 грн.;

очікуваний строк корисного використання (експлуатації) окремого об’єкта з дати введення його в експлуатацію перевищує 1 рік.

Основні засоби вартістю до 2500 грн., які є у платника податків станом на 1.01.2012 року, не підлягають виключенню зі складу основних засобів. Це пов’язано з тим, що вони амортизуються до досягнення залишкової вартості об’єктом його ліквідаційної вартості (абз. 3 пп. 145.1.4 п. 145.1 ст. 145 ПКУ).

Андрій ТУРКОЛЯК, начальник ДПІ у Сокальському районі.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eighteen − 6 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!