Головна / Про податки / Про зміни у звітності підприємців до пенсійного фонду

Про зміни у звітності підприємців до пенсійного фонду

Постановою правління Пенсійного фонду України від 10 грудня 2012 року №241 внесено суттєві зміни стосовно регламентації надання фізичними особами – підприємцями звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску до органів Пенсійного фонду України. Насамперед, це стосується термінів подання звіту. Так, п. 3.2 Порядку визначено, що ФО  підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Таким чином, звіт за 2012 рік цією категорією страхувальників повинен бути поданий до 10 лютого 2013 року.

Також вищезазначеними змінами регламентовано питання надання звітів підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, й звільнені від сплати за себе єдиного внеску згідно з діючим законодавством, тобто є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу: згідно з п. 3.3 Порядку звіт зазначеними особами не подається.

Що стосується фізичних осіб  підприємців, які забезпечують себе роботою самостійно  займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, то згідно з п. 3.4 Порядку вони самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 1 травня року, наступного за звітним періодом. Таким чином, такі страхувальники повинні надати звіт за 2012 рік до 1 травня 2013 року включно, а з урахуванням святкового статусу цього дня  не пізніше першого робочого дня після цієї дати.

Всі фізичні особипідприємці зобов'язані подавати звіт незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність, крім фізичних осіб  підприємців, зазначених в п. 3.3 Порядку (пенсіонери за віком або інваліди).

Додаткова інформація  телефонами 73085, 73072.

Наталія МИГАЛЬ,
начальник відділу управління ПФУ в Сокальському районі.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three + twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!