Про податки

Подаємо звітність та сплачуємо податки своєчасно

Сокальське відділення Червоноградської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – Кодекс) податкові декларації, крім окремих випадків, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема:

– календарному місяцю – протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

– календарному кварталу або календарному півріччю – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Згідно з положеннями Кодексу, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації. При цьому  норми щодо перенесення терміну сплати податкового зобов’язання, якщо граничний термін сплати припадає на вихідний або святковий день, Кодекс не містить.

Враховуючи вищенаведене, у разі, якщо граничний термін сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний чи святковий день, платник, щоб уникнути штрафів, зобов’язаний сплатити суму до бюджету протягом дня, що передує вихідному чи святковому дню.

Начальник Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Наталія Жолудєва 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.