Про податки

Податкова соціальна пільга – кому і у якому розмірі надається

Станом на 1 січня 2011 року прожитковий мінімум для працездатної особи в розрахунку на місяць становить 941 грн. Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати). Граничний розмір заробітної плати, до якої застосовується загальна податкова соціальна пільга у 2011 році – 1320 гривень.

Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги. Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтвержують таке право. Отже, громадяни повинні поспішити і подати своїм роботодавцям заяви на застосування податкової соціальної пільги.

Розмір загальної податкової соціальної пільги становить 470,50 грн.; підвищених: у розмірі 150% – 705,75 грн., в розмірі 200% – 941 гривня.
Змінено перелік податкових соціальних пільг, що надаються громадянам, зокрема, платнику податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, пільга надається у розмірі 100 відсотків у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років. При цьому одному з батьків граничний розмір доходу, який дає право на отримання такої пільги визначається як добуток кількості таких дітей на 1320 гривень.

З 1 січня 2011 року отримали право на податкову соціальну пільгу у розмірі 150 відсотків особи, що є учасниками бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Це, зокрема, воїниінтернаціоналісти.

У разі, якщо платник податку має право на застосування податкової соціальної пільги з двох і більше підстав, застосовується одна соціальна пільга з підстави, що передбачає її найбільший розмір. Виняток становлять громадяни, які утримують двох і більше дітей віком до 18 років, у тому числі дитинуінваліда (дітейінвалідів). В такому випадку до 100відсоткової пільги на дітей додається пільга у розмірі 150 відсотків у розрахунку на кожну дитинуінваліда віком до 18 років.

Андрій ТУРКОЛЯК, начальник ДПІ у Сокальському районі.

Голос Сокальщини на GoogleNews