Про податки

Порядок подання декларації про майновий стан і доходи

Розпочато кампанію із декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2012 року. Термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи для тих платників податку, котрі зобов’язані задекларувати доходи – не пізніше 30 квітня 2013 року.

У разі потреби громадянин, звернувшись до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації, може з’язувати усі незрозумілі питання щодо порядку заповнення та подання такої декларації. Адже діяльність податкових органів, насамперед, спрямована на створення сприятливих умов для подання декларацій громадянами та відповідної сплати податків.

З цією метою для громадян запроваджується зручний графік роботи Державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області державної податкової служби. Зокрема, з 1 березня по 30 квітня працюємо з 8.00 до 20.00 год., а також у суботу з 9.00 до 16.00 год. Починаючи з 25 березня до закінчення терміну декларування – й у неділю з 9.00 до 16.00 год.

Суму податкового зобов’язання, визначену у податковій декларації, громадяни повинні самостійно сплатити до 1 серпня 2013 року.

Метою декларування є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам певної суми податку, сплачено з їх заробітної плати протягом попереднього року.

Із введенням в дію Податкового кодексу України розширено перелік витрат, які платник податку має право включити у податкову декларацію. Наприклад, платники податку можуть зменшити свій загальний рівний оподатковуваний дохід, якщо упродовж звітного податкового року вони сплачували кошти за навчання, повертали фінансовим установам проценти за іпотечний кредит, здійснили переобладнання транспортного засобу з використанням альтернативних видів палива, здійснювали благодійні внески неприбутковим організаціям, понесли витрати на сплату страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя, допоміжних репродуктивних технологій та державних послуг у зв’язку з усиновленням дитини тощо.

Громадяни мають право подавати декларації на отримання податкової знижки за витратами, понесеними у минулому році, протягом усього 2013 року.

Бланк декларації про майновий стан і доходи та допомогу при її заповненні можна безкоштовно отримати у податковій інспекції за місцем проживання.

Андрій ТУРКОЛЯК, начальник ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.