Головна / Про податки / Право на звернення – дієвий інструмент забезпечення прав і свобод громадян

Право на звернення – дієвий інструмент забезпечення прав і свобод громадян

У цивілізованому суспільстві до числа важливих та пріоритетних напрямів діяльності державних інституцій треба віднести забезпечення й охорону конституційних прав і свобод людини й громадянина.

Реалізація закріплених Конституцією України прав значною мірою пов’язана з можливістю звернення громадян до компетентних органів у разі порушення зазначених прав і свобод та з метою їх відстоювання та відновлення.

Саме тому Державна податкова інспекція у Сокальському районі щомісячно аналізує стан роботи зі зверненнями громадян та вивчає причини, що спонукають громадян звертатися до ДПІ.

Так, протягом 2010 року до ДПІ у Сокальському районі надійшло 18 письмових звернень, усі  заяви, на які у встановлені законом терміни надано відповіді.

У третині всіх письмових звернень громадян порушували питання щодо проведення контрольноперевірочної роботи. Актуальним є питання сплати земельного податку. Треба зауважити, що на адресу інспекції надійшло 5 звернень з питань, що не належать до компетенції органів державної податкової служби, які надіслані за належністю.

Для оперативного розв’язання проблемних питань, що виникають у платників податків та громадян, в ДПІ у Сокальському районі функціонує приймальня громадян. Впродовж року начальник ДПІ провів 6 особистих прийомів. Серед питань, з якими найчастіше зверталися громадяни на особистих прийомах, були: працевлаштування та звернення про надання податковою інспекцією інформації щодо фінансовогосподарського стану СГД  юридичних осіб. Звернення громадян  це лакмусовий папірець, який відображає рівень довіри суспільства до влади та віру громадян, що вони будуть почутими, а проблеми, з якими вони звертаються  вирішеними. Позитивом є те, що в цьому році до ДПІ у Сокальському районі не надходило повторних звернень та скарг громадян. Сподіваємось, що й надалі виправдовуватимемо сподівання громадян на об’єктивність та справедливість.

Андрій ТУРКОЛЯК,
начальник ДПІ у Сокальському районі.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

10 − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!