Про податки

Про автоматичне відшкодування ПДВ

На таку тему відбувся брифінг начальника ДПІ у Сокальському районі Андрія Турколяка з представниками місцевих засобів масової інформації.

Журналістів району поінформовано, що Податковим кодексом України передбачено реформування податкової системи, поліпшення адміністрування податку на додану вартість, в тому числі при здійсненні камеральних перевірок та одночасно удосконалено процедуру відшкодування сум податку на додану вартість з бюджету.

Так, згідно із Кодексом, передбачається процедура автоматичного відшкодування податку (п. 200.18) і критерії відбору підприємств для його утримання (п. 200.19).

Державна податкова служба України зацікавлена у якнайширшому залученні платників до автоматичного відшкодування ПДВ.
Критерії оцінки платника, відповідність яким надає такому платнику податку право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ, побудовані на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації.

Визначення відповідності платника податку відповідно до критеріїв проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після кожного граничного терміну подання звітності. Отже, за підсумками кожного окремого звітного періоду перелік платників, які відповідають критеріям що надають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ, може змінюватись.

Державна податкова інспекція протягом 17 календарних днів після граничного терміну подання звітності повідомляє платника податку про невідповідність критеріям на автоматичне бюджетне відшкодування з наданням детального пояснення і розрахунків за критеріями, значення яких не дотримано.

Запровадження автоматичної системи відшкодування ПДВ  здійснення централізованого відбору декларацій платників для автоматичного відшкодування, яке передбачає скорочення:

 до 20 днів (/замість 30)  строків проведення перевірки (від граничного терміну подання декларації);

 до трьох робочих днів (замість п’яти): строків направлення висновків казначейству та строків перерахування коштів на рахунок платника.

За попередніми даними підприємство Сокальського району ДП "Датський текстиль" компанії ПВН "Холдинг А/С" буде відповідати критеріям для одержання права на автоматичне бюджетне відшкодування податку, яке було задекларовано до відшкодування за результатами діяльності квітня поточного року.

На завершення Андрій Турколяк висловив сподівання, що з часом на теренах Сокальщини збільшиться кількість платників, яким автоматично буде відшкодовуватись ПДВ із бюджету.

Вл. інф.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.