Платникам податків, які сплачують збір за забруднення навколишнього природного середовища, за викиди в атмосферне повітря, забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення, варто мати на увазі, що пальне, використане пересувними джерелами забруднення обчислюється в літрах або у м3, а в розрахунку обсяги використаного пального зазначаються у тоннах.
Тому для того, щоб правильно обчислити суму збору платники повинні перевести кількісні показники використаного пального, виражені у літрах або в м3, у масові одиниці (тонни) шляхом множення об’єму використаного пального на коефіцієнт переведення та діленням на 1000. Округлення значення маси використаного пального здійснюється до трьох десяткових знаків за загальновстановленими правилами.
Коефіцієнти переведення кількості використаного пального, вираженої в об’ємних одиницях (л або м3), у масові одиниці (т) становлять:
для бензину – 0,74 кг/л;
для дизельного пального – 0,85 кг/л;
для скрапленого нафтового газу – 0,55 кг/л;
для стисненого природного газу – 0,59 кг/м3.
Для прикладу, якщо протягом звітного періоду платник використав 2000 літрів дизпалива, то в графі 2 розрахунку «Фактичні обсяги викидів, використаного пального, скидів, розміщення відходів, тонн» варто зазначити
1,7 (2000 * 0,85 / 1000).
Андрій ТУРКОЛЯК, начальник ДПІ у Сокальському районі.