Про податки

Шляхи реалізації тіньового бізнесу – рецепти від підприємців

За "круглим столом", який проведено в Сокальській об'єднаній державній податковій інспекції, податківці та підприємці району обговорили низку актуальних питань діяльності територіальних органів Міндоходів та проблемних питань ведення бізнесу.

Начальник Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Андрій Турколяк зазначив, що головним завданням Міністерства доходів і зборів України є адміністрування податків та зборів, забезпечення стабільного та ритмічного наповнення бюджетів усіх рівнів. При цьому залишаються незмінними пріоритети роботи: удосконалення процесів адміністрування податків, якісне обслуговування платників із застосуванням новітніх технологій, спрощення документообігу та мінімізація витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою, застосування ефективних методів протидії та запобігання корупційних діянь, постійне та безперервне вдосконалення діяльності територіальних органів, а також створення дієвих механізмів боротьби з мінімізацією податків та тіньовим сектором економіки.

У рамках удосконалення податкової системи та механізму адміністрування податків і зборів до законодавчих актів внесено ряд змін. Зокрема, норми Податкового кодексу України приведено у відповідність до функцій, закріплених за Міністерством доходів і зборів в частині контролю не тільки податкових, а й митних платежів, а також єдиного соціального внеску.

Присутніх ознайомили із сервісами, які пропонує Міністерство доходів і зборів України. Найбільшою популярністю серед платників податків користуються: "Дізнайся більше про свого бізнес-партнера", "Реєстр платників ПДВ", "Анульовані свідоцтва платників ПДВ", "Перевірка свідоцтва платника єдиного податку", "Інформаційно-довідковий Департамент", "База знань", "Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту", "Електронна звітність" та "Пульс".

При цьому начальник інспекції зауважив, що громадяни можуть повідомляти про порушення чинного законодавства суб'єктами господарської діяльності чи зловживання службовим становищем або протиправні дії працівників Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції, не тільки на "Пульс", а й безпосередньо за номерами "телефонів довіри" Сокальської ОДПІ (257)7-31-37, 7-30-89, або в управління внутрішньої безпеки Головного управління Міндоходів у Львівській області телефонами (032)297-36-09, 297-39-56, або у письмовому вигляді на адресу: 79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Львівській області.

Було зазначено, що платники податків мають можливість отримати від територіальних органів Міндоходів послуги електронного цифрового підпису. Для їхньої зручності на сьогоднішній день у Львівській області функціонує 5 пунктів реєстрації Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів: у Львові, Бродах, Дрогобичі, Самборі та Червонограді, де платники можуть безкоштовно отримати посилені сертифікати та ключі електронного цифрового підпису.

Протягом восьми місяців поточного року 852 платники Сокальщини, з них 488 юридичних осіб та 364 фізичні особи – підприємці скористалися послугами АЦСК ІДД Міндоходів.

Андрій Турколяк нагадав присутнім, що продовжується розпочате з початку цього року підключення реєстраторів розрахункових операцій до Системи зберігання і збору даних з метою подання суб'єктами господарювання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків до Міндоходів України дротовими або бездротовими каналами зв'язку. Таке нововведення значно спрощує процес звітування і позбавляє суб'єктів господарювання необхідності закуповувати і зберігати протягом трьох років паперову контрольну стрічку, також такі суб'єкти господарювання не зобов'язані подавати Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за формою № 3ВР-1. Однак вони не звільняються від щоденного друкування та зберігання фіскальних звітних чеків.

Водночас електронне звітування дає податківцям можливість дистанційного контролю за суб'єктами господарювання, що здійснюють розрахунки у готівковій формі та відчутно зменшує кількість перевірок таких платників.

На період технічного переоснащення – до 1 січня 2014 року – відстрочено настання відповідальності за неподання електронної звітності по дротових та бездротових каналах зв'язку.

Суб'єкти господарювання мають можливість виконати вимоги щодо подання до органів Міндоходів України звітної інформації у зручний для себе спосіб: шляхом придбання нової касової техніки, а саме РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або ж шляхом доопрацювання внутрішнього програмного забезпечення діючих РРО та підключення до них зовнішніх модемів.

Перший заступник начальника Сокальської ОДПІ Олег Сольвар зазначив, що вже більше року в інспекції функціонує Центр обслуговування платників податків, у якому платників забезпечують якісними та своєчасними податковими послугами.

У діяльності Центру застосовуються сучасні технології, в залі встановлено комп'ютер з підключенням до мережі WI-FI Інтернет. Також у Центрі функціонує скринька "Банку ідей", у якій платники податків можуть залишити свої зауваження та пропозиції щодо покращення роботи податкової служби та вдосконалення діючого податкового законодавства.

Головний державний інспектор з питань інформаційно-комунікаційного супроводження Надія Мудрак ознайомила присутніх з останніми змінами в чинному законодавстві, а саме: удосконаленням правил сплати авансових внесків з податку на прибуток, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, запровадженням вексельного відшкодування ПДВ та екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Також повідомила, що платники востаннє за серпень місяць подають звіти з єдиного соціального внеску до органів Пенсійного фонду України, за підсумками вересня місяця звітуватимуть до податкової інспекції.

Платники податків дали позитивну оцінку діяльності Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції та висловили сподівання на подальше взаєморозуміння і підтримку партнерських стосунків між працівниками інспекції та платниками податків. При цьому було зазначено, що на сьогодні при помірних ставках податкових платежів є надто високою діюча ставка єдиного соціального внеску. Її зниження суттєво зменшило б тиск на фонд заробітної плати та сприяло б виведенню значної частини бізнесу з тіні.

Микола КУЗЬМИЧ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.