Головна / Про податки / З 1 вересня змінено норми готівкових розрахунків

З 1 вересня змінено норми готівкових розрахунків

Сокальська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Львівській області повідомляє, що Постановою Правління Національного банку України від 6 червня 2013 р. №210 "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою" з 1 вересня 2013 р. встановлено такі обмеження щодо розрахунків готівкою:

гранична сума готівкових розрахунків підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишилась незмінною – 10000 грн.;

запроваджено обмеження щодо готівкових розрахунків звичайної фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) – в розмірі 150000 гривень.

З 1 червня підприємці та юридичні особи мають змогу шифрувати звітність за допомогою безкоштовного програмного забезпечення opz. За допомогою платного сервісу ви можете швидко сформувати та здати звітність, яка буде відповідати всім вимогам Податкового Кодексу України. На сьогодні передбачена така адміністративна відповідальність за порушення проведення готівкових операцій:

порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів – тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу-підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 3400 грн.);

за допущення протягом року повторного порушення особою, яку було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, – тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500-17000 грн.).

За порушення вказаної постанови Нацбанку України суб'єктами відповідальності за цією статтею є фізична особа-підприємець та посадова особа юридичної особи.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × 3 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!