Головна / Про податки / З 1 січня зміниться порядок подання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій

З 1 січня зміниться порядок подання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій

Відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів рохрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з початку наступного року суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, повинні подавати до органів державної податкової служби, дротовими або бездротовими каналами зв’язку, електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані.

Порядок передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів рохрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів державної податкової служби затверджено наказом Міністерства фінансів України від 8.10.2012 р. №1057.

Прийняття цього документа дасть можливість створити нормативні підстави конструювання, виготовлення і впровадження РРО, які відповідають вимогам часу, дозволить суб’єктам господарської діяльності не друкувати на папері та не зберігати протягом трьох років паперову контрольну стрічку РРО. Окрім того, нововведення сприятиме спрощенню підготовки і подання звітності про використання РРО – система автоматично формуватиме звіти, а також зменшенню кількості перевірок, завдяки застосуванню дистанційного контролю.

Водночас, з 1 липня 2013 року за неподання до органів державної податкової служби звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв’язку, в разі обов’язковості її подання, суб’єкти господарювання нестимуть відповідальність у вигляді сплати фінансових санкцій у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Андрій ТУРКОЛЯК, начальник ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eight − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!