Головна / Про податки / Страхувальники сплатили єдиний соціальний внесок

Страхувальники сплатили єдиний соціальний внесок

За десять місяців цього року суб'єкти господарювання, які перебувають на обліку в Сокальській ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області та у Радехівському відділенні Сокальської ОДПІ, при прогнозі 392,8 млн. грн. перерахували в бюджет 432,5 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Це на 39,7 млн. грн., або на 10,1 відсотка більше, ніж очікувалось. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року приріст надходжень єдиного соціального внеску склав майже 55,9 млн. грн., або 14,8 відсотка.

Зокрема, фактичні надходження єдиного соціального внеску жовтня при плані 43,5 млн. грн. склали 44,5 млн. грн., що становить 102,3% планових призначень.

Податкова соціальна пільга при виплаті авансу не застосовується  Сокальська ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області нагадує, при виплаті авансу податковий агент зобов'язаний здійснити утримання та перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб і військового збору за першу половину місяця. 

Водночас зазначаємо, що аванс є виплатою заробітної плати за першу половину місяця. Утримання податку на доходи фізичних осіб із застосуванням відрахувань єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податкової соціальної пільги на частину виплаченої протягом місяця заробітної плати (авансу) Податковим кодексом України не передбачено.
 
Щодо єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, то слід зазначити, що платники  роботодавці під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). 

Довідково: Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів  представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Відповідальність за ненарахування, неутримання та несплату податку на доходи фізичних осіб Сокальська ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області нагадує, що відповідно до пункту 127.1 статті 127 Податкового кодексу України Податкового кодексу України за ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків до податкових агентів, застосовується накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. 

Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. 

Дії, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. 

Варто зауважити, що відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов'язок щодо погашення такого податкового боргу покладається на податкового агента. 

Також інформуємо, що вищезазначені штрафи не застосовуються, коли ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку, передбаченого пунктом 169.4 статті 169 Кодексу, та виправляється в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року. 

До речі, протягом десяти місяців цього року проведеними перевірками правильності утримання, повноти та своєчасності перерахування податку на доходи фізичних осіб на 13и підприємствах Сокальського та Радехівського районів встановлено порушення. За результатами перевірок донараховано 134,7 млн. грн., у тому числі 25,1 млн. грн.  основного платежу з податку на доходи фізичних осіб, 104,7 млн. грн.  штрафних санкцій та 4,9 млн. грн. пені. 

Михайло ШАЙНЕР, в. о. начальника Сокальської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області. 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seventeen − 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!