Про податки

Торік місцеві бюджети Львівщини отримали 325 млн гривень акцизного податку

Акцизний податок з тютюнових виробів у бюджетах Львівщини

Як відомо, з червня минулого року місцеві бюджети отримують акцизний податок з роздрібної реалізації тютюнових виробів залежно від обсягів їх продажу на відповідних територіях. Платниками виступають виробники та імпортери тютюнових виробів.

Вартість реалізованих виробів та частки відрахувань місцевим бюджетам акцизного податку щомісяця визначаються Державною податковою службою України у розрізі всіх територіальних громад України.

Середньомісячна частка Львівщини в 2022 році становила 8,0 %. У січні 2023 року вона зросла до 9,7 %, а в лютому – до 10,0 %.

Торік місцеві бюджети області отримали 325 млн грн зазначеного акцизного податку. З них 229 млн грн надійшло до бюджету Львівської територіальної громади. Ще 8 громад отримали понад 3 млн грн податку: Червоноградська, Стрийська, Дрогобицька, Яворівська, Сокільницька, Шегинівська, Новояворівська, Рава-Руська. Цьогоріч у січні-лютому бюджети Львівщини вже отримали понад 96 млн грн акцизного податку з тютюнових виробів (з них Львівська ТГ – 69 млн грн).

Звичайно ж, не зайвим буде нагадати, що для забезпечення максимальних надходжень до бюджетів акцизного податку вкрай важливо забезпечити на місцях легальну реалізацію тютюнових виробів.

Департамент фінансів Львівської ОДА

Голос Сокальщини на GoogleNews