Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

В Сокальській податковій відбувся круглий стіл про запровадження системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних

Засідання “круглого столу” з питань

запровадження системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних

Нещодавно начальник  Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Наталія Жолудєва провела зустріч „за круглим столом” з представниками бізнесу району, темою якої стала реєстрація податкових накладних в ЄРПН та їх блокування з липня поточного року.

Розпочинаючи засідання, Наталія Жолудєва наголосила, про запровадження системи автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН (СМ КОР). Розповіла, що СМ КОР побудовано з використанням критеріїв, визначених наказом МФУ від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 16.06.2017 за № 753/30621 (далі – наказ).

Новий механізм, який дозволяє автоматично аналізувати податкову накладну на наявність ризиків, запроваджено для підвищення ефективності боротьби з ухиленням від оподаткування. Він дає можливість зупиняти випадки безпідставної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, у разі коли постачальник фактично не здійснює господарську операцію, а реєструє виключно з метою надання покупцю необґрунтованої податкової вигоди у вигляді неправомірного сформованого кредиту з ПДВ, – зазначила очільник податкової.

Враховуючи актуальність питання, платникам податків було роз’яснено порядок роботи СМ КОР, проінформовано про критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, доведено до відома перелік документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної тощо.

Наталія Ярославівна зазначила, що система автоматизованого моніторингу побудована таким чином, щоб оперативно реагувати на зловживання недобросовісних платників податків – не лише бачити потенційні порушення, а й унеможливити безпідставне формування податкового кредиту навіть до моменту подання податкової декларації з ПДВ, вже на стадії реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

На завершення зустрічі податківці, керівники та бухгалтери підприємств підкреслили важливість проведення подібних заходів. Завдяки таким зустрічам, можна не лише обговорити проблемні питання, а й розібратися в них та знайти алгоритм застосування податкових норм.

Exit mobile version