Головна / Про податки / Відбулися “гарячі лінії” в ДПІ у Сокальському районі

Відбулися “гарячі лінії” в ДПІ у Сокальському районі

Під час „гарячої лінії”, яка відбулась 15 лютого ц.р., на запитання платників податків відповідала начальник відділу оподаткування юридичних осіб ДПІ у Сокальському районі Богдана Володимирівна Жукова.

Пропонуємо Вашій увазі найактуальніші:

– Чи є чинним з 1 січня 2012 року Свідоцтво про сплату єдиного податку, отримане згідно з нормами Указу Президента України від 03.07.98р. №727/98 ,,Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва”?

-Свідоцтва про сплату єдиного податку на 2011 рік є дійсними до отримання свідоцтва платника єдиного податку, передбаченого Законом України від 04.11.2011 №4014-VI  ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності” але не пізніше ніж до 1 червня 2012 року.

– Що необхідно зробити платнику ПДВ для можливості реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі?

– Для реалізації можливості реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку на додану вартість необхідно отримати посилені сертифікати ключів електронно-цифорового підпису та укласти в податковій інспекції за місцем обліку договір про визнання електронної податкової звітності .

– Яким чином юридичні особи – платники єдиного податку ведуть облік доходів та витрат?

– Платник єдиного податку юридичні особи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень п.44.2 ст.44 Податкового кодексу України. 

– Чи є платниками земельного податку юридичні особи, що перебувають на спрощеній системі оподаткуваня?

– Відповідно до п.297.1 ст.297 Податкового кодексу України платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються нимидля провадження господарської діяльності.

– Чи повинне сільськогосподарське підприємство сплачувати екологічний податок за розміщення відходів (гною)?

– Сільськогосподарські підприємства, селянські та інші господарства, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом продукції тваринництва та птахівництва і при цьому здійснюють розміщення протягом звітного кварталу відходів (гною та пташиного посліду), є платниками екологічного податку. У 2012 році ставка податку становить 1,36 грн. за тонну.
 

 

Під час „гарячої лінії” платники запитували…

В ДПІ у Сокальському районі 22 лютого відбувся сеанс телефонного зв’язку ,,гаряча лінія”, під час якого на запитання платників податків відповідав заступник Голови Комісії з проведення реорганізації ДПІ у Сокальському районі, перший заступник начальника ДПІ у Сокальському районі Пакулець Ігор Ігорович.

– Платники зверталися з такими запитаннями:

– Який розмір мінімальної заробітної становить  у 2012 році?

– Відповідно ст.13 Закону України ,,Про Державний бюджет України на 2012 рік” розмір мінімальної заробітної плати у 2012 році у розрахунку на місяць становить: з 1 січня – 1073 грн., з 1 квітня – 1094 грн., з 1 липня – 1102 грн., з 1 жовтня – 1118 грн., з 1 грудня – 1134 гривні .

– Чи може платник задекларувати податковий кредит без отримання податкової накладної (по отриманому товару або сплаченому авансу) або якщо вона заповнена з порушеннями правил, встановлених Кодексом (відсутні або невірні обов’язкові реквізити, дані податкової накладної не відповідають даним Єдиного реєстру)?

– У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України ,,Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг (абзац одинадцятий пункту 201.10 статті 201 розділу V Кодексу).

– Виконання платником зазначеного правила дозволяє платнику податку реалізувати своє право на отримання податкового кредиту.
Ми б хотіли звернутися до керівництва ДПС у Львівській області на особистий прийом. Де можна ознайомитися з графіком приймання громадян посадовими особами ДПС у Львівській області?

– Графік особистого прийому громадян посадовими особами ДПС у Львівській області та телефони, за якими можна записатися на особистий прийом, розміщено на веб-сайті ДПС у Львівській області (www.sta.lviv.ua) в розділі „Приймальня громадян” та на інформаційних стендах в приміщенні ДПІ у Сокальському районі.

– Яка форма декларації про майновий стан і доходи подається за 2011 рік?

– Звертаю Вашу увагу, що наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011р. №1395 (у редакції наказу мінфіну України від 03.02.2012 р. №84) затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення.

На відміну від попередньої, така податкова декларація є уніфікованою та єдиною для всіх законодавчо встановлених випадків її подання.

Наразі, вона містить основний перелік доходів, що підлягають включенню до загального річного оподатковуваного доходу. Додатками до декларації також передбачено розрахунки окремих видів доходів (витрат).

Декларація подається як громадянами, так і фізичними особами – підприємцями. Крім того, починаючи з 2012 року декларацію про майновий стан і доходи за місцем податкової адреси мають подавати усі особи, уповноважені на виконання функцій держави (державні службовці, судді, тощо).

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

18 + 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.