Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку ,,гаряча лінія” ДПІ у Сокальському районі

Відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку ,,гаряча лінія”, на запитання платників податків відповідала завідувач сектора реєстрації та обліку платників податків ДПІ у Сокальському районі Лисяк Оксана Адамівна.

Платників цікавило:

– Я одружилась та змінила прізвище. Чи потрібно мені змінювати свій реєстраційний номер облікової картки ( індетифікаційний номер)?
Реєстраційний номер облікової картки платника податків присвоюється особі Державною податковою службою України і зберігається за нею протягом усього життя. Для отримання Картки в якій буде зазначено нове прізвище, Вам необхідно звернутися до податкового органу за місцем проживання  протягом місяця після проведення таких змін з оригіналами нових документів, що підтверджують відповідні зміни Ваших реєстраційних даних.

Працівники інспекції не пізніше 15денного терміну, провівши відповідні зміни у Ваших реєстраційних даних в Державному реєстрі фізичних осіб України, видадуть Вам Картку про присвоєння ідентифікаційного номера, в якій буде вказано Ваше нове прізвище.
Підприємство звітує до податкової інспекції через Інтернет. У якому випадку необхідно формувати та надсилати до податкової інспекції повідомлення про реєстрацію електронноцифрового підпису?

Повідомлення формується та надсилається платником податків для виконання на адресу Інформаційного порталу органів ДПС України у випадках:

– введення нової посади з наданням права ЕЦП податкових документів в електронному вигляді;

– призначення на посаду, що передбачає право ЕЦП податкових документів у електронному вигляді, нового співробітника;

– заміна існуючого сертифікату відкритого ключа.

У Повідомленні при внесенні записів про осіб, яким надано право ЕЦП, можна задавати виключно три типи підпису:

"директор" – для директора та заступника директора;

"бухгалтер" – для бухгалтера та заступника бухгалтера;

"підпис податкових накладних" – для осіб, яким надано право підпису податкових накладних.

При формуванні Повідомлення допускається зазначати у ньому декількох осіб.

Сформований запит підписується ЕЦП усіх осіб, включених до Повідомлення. Всі реквізити Повідомлення обов’язкові для заповнення. У випадку їх відсутності Повідомлення для виконання не приймається.

Сформоване Повідомлення додатково підписується ЕЦП директора і ЕЦП відбитка печатки (при наявності). Процедура надіслання Повідомлення та інформування платника податків про його обробку аналогічна процедурі надіслання і обробки Договору.

– Чи повинен платник податку надавати повідомлення за ф. №20ОПП про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, які були зареєстровані, створені чи відкриті до 2011 року?

Так, повинен. Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних органах державної податкової служби за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об’єктів у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби. Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (об’єкт оподаткування), подається до органу державної податкової служби за місцезнаходженням такого об’єкта за ф. №20ОПП. Таким чином, платник податків, починаючи з 01.01.2011 – дня набрання чинності ПКУ, зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, в тому числі, які створені чи відкриті до 2011 року, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об’єктів (за основним та неосновним місцем обліку).

– Мені відомо, що форма №20ОПП зазнала змін, в чому саме, прошу сказати?

Оновлена форма застосовується з 6 січня 2012 року. Зміни стосуються п. 4 Повідомлення, а саме інформація про стан об’єкта оподаткування доповнено новими позиціями «здається в оренду» і «орендується».

– Яка відповідальність передбачена за неподання повідомлення за ф. №20ОПП про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, які були зареєстровані, створені чи відкриті до 2011 року?

На підставі п. 63.3 ст. 63 р. ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податків, починаючи з 01.01.2011 – дня набрання чинності ПКУ, зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, в тому числі, які створені чи відкриті до 2011 року, органи ДПС за місцезнаходженням таких об’єктів (за основним та неосновним місцем обліку) шляхом подання повідомлення за ф. №20ОПП

Згідно із п. 117.1 ст. 117 р. ІІ ПКУ неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному органі ДПС, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 510 гривень. У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень.

Exit mobile version