Про податки

Власниками житлової нерухомості – фізичними особами податок за 2013 рік буде сплачуватись до бюджету у 2014 році

Сокальська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Львівській області повідомляє, що Законом України від 4 липня 2013 року № 403-VII внесено зміни до статті 265 Податкового кодексу України щодо порядку нарахування та сплати податку на житлову нерухомість фізичними особами.

На підставі оригіналів документів про право власності на об'єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об'єктів їх власники мають змогу до 31 грудня 2013 року здійснити звірку таких документів з даними, які вони отримали від податкових інспекцій за місцем реєстрації, та у випадку виникнення розбіжностей власнику нерухомості потрібно звернутися до податкової інспекції для проведення звірки.

Змінено порядок визначення житлової площі фізичних осіб, яка не підлягає оподаткуванню. Так, не сплачуватимуть податок власники квартир, якщо їх загальна житлова площа не перевищує 120 кв. м. Для власників будинків неоподатковувана площа визначена у розмірі 250 кв. м. незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа. Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 кв. м., він також не сплачуватиме податок на нерухомість.

Зазначена пільга не розповсюджується на об'єкти житлової нерухомості, які надаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності.

Ставки податку встановлюються місцевими радами у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Сплачений у 2013 році фізичною особою податок може бути повернений за її заявою до відповідної податкової інспекції або зарахований в рахунок сплати податку у 2014 році.

Голос Сокальщини на GoogleNews