Про податки

Військовий збір: нюанси оподаткування

Сокальська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що з 1 січня 2015 року внесено зміни до Податкового кодексу України в частині оподаткування військовим збором. Відтак, об'єктом оподаткування збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід фізичної особи – резидента (нерезидента), що оподатковується податком на доходи фізичних осіб, до якого, зокрема включається частина доходу від операцій з нерухомим майном.

Так, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки у визначених законодавством розмірах, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та, відповідно, військовим збором. Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

У разі продажу (обміну) протягом звітного податкового року більш як одного з вищезазначених об'єктів нерухомості або від продажу іншого об'єкта нерухомості, скажімо нежитлової нерухомості, дохід, отриманий від таких операцій, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.  

Голос Сокальщини на GoogleNews