Про податки

Вслід за газом та теплопостачанням в Україні дорожчає вода

З 1 липня цього року Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення на 75-90%. У НКРЕКП кажуть, що вагома частка коригування пов’язана з рішенням уряду щодо ціни на природний газ, а також переглядом доходів громадян відповідно до нового рівня мінімальних зарплат та зміною роздрібних тарифів на електроенергію. Кількома днями пізніше та ж НКРЕКП вирішує збільшити вартість оплати і за холодну воду – до 50%. 

Така політика уряду є продовженням процесу повільного знищення громадян України, адже влада кидає людей за межу бідності і не залишає їм жодної альтернативи, окрім того, щоб усе зароблене важкою працею віддати назад у казну, вважають «батьківщинівці». Також маніпуляції із тарифами, вважають опозиціонери, є цинічним порушенням законодавства, за яке влада має нести відповідальність. 

«Сьогодні відсутнє верховенство права, і рішення, які ухвалюють самозванці з НКРЕКП, – незаконні. Президент звик ламати через коліно, але за все це доведеться відповідати. Той факт, що зараз у людей забирають останні копійки, остаточно зруйнує економіку країни», – наголосила лідер партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко. 

У ВО «Батьківщина» зауважують, що також необхідно створити тимчасову слідчу комісію з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, які розпочалися ще минулого року, але розгляд цього питання блокується депутатами політичної сили попереднього прем’єр-міністра, тобто «Народним фронтом» Яценюка. 

Різке подорожчання комунальних послуг призведе до масової неплато-спроможності українців. А такі підходи до формування цінової політики ще раз підтверджують те, що влада не дбає про підвищення соціальних стандартів пересічного громадянина України. Усе це, на переконання «батьківщинівців», у результаті зруйнує систему субсидіювання в Україні. 

«Загальна сума заборгованості за комунальні послуги в країні нині сягнула вже 14 мільярдів гривень. До сьогодні субсидії отримувало близько 35% населення країни. Зараз на соціальну допомогу з оплати за житлово-комунальні послуги претенду-ватиме майже 80% населення. З приходом осені та зими, а відтак і новими сумами в платіжках, держава просто не зможе субсидіювати мешканців. Отже, на жаль, вже скоро ми всі зіткнемося з комунальним колапсом», – наголосив керівник Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк. 

Головний «батьківщинівець» Львівщини переконаний, що нинішня влада має переглянути споживчий кошик українців, бо більша частина населення часто не може собі дозволити навіть найелементарнішого задоволення власних потреб. «Для того, щоб підняти тарифи, спершу необхідно підвищити добробут громадян, а відповідно їхню платоспроможність. Зараз українці живуть не те, що за межею бідності, а за межею виживання», – наголосив М. Цимбалюк. 

Партія ВО «Батьківщина» оскаржуватиме в суді незаконне рішення НКРЕКП щодо підвищення тарифів та звернеться за підтримкою до профспілок та громадянського суспільства, оскільки вже зараз є сумніви щодо справедливого рішення суду.

Олег КОЖУШКО, голова фракції ВО «Батьківщина» у Сокальській районній раді.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.