Головна / Про податки / Виплата заробітної плати – під контролем

Виплата заробітної плати – під контролем

Державна податкова інспекція у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби постійно тримає руку на пульсі щодо повноти, законності та своєчасності виплати заробітної плати роботодавцями району своїм працівникам.

Систематично проводиться аналіз рівномірності та величини перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб, рівня виплати заробітної плати юридичними особами та фізичними особамипідприємцями, і вживаються заходи по залученню до оподаткування суб’єктів підприємництва, ліквідації схем ухилень від оподаткування.

Протягом січнялипня поточного року з 77 суб’єктами господарської діяльності – юридичними та фізичними особами, які виплачували заробітну плату нижче мінімальної, нижче середньогалузевої та сплачували податок на доходи у незначних розмірах, або взагалі не перераховували податок на доходи фізичних осіб, проведено співбесіди в податковій інспекції, 26 заслухано на засіданнях спільних комісій при Сокальській райдержадміністрації з питань підвищення рівня виплати заробітної плати.

За результатами проведеної роботи 34 суб’єкти господарської діяльності підвищили рівень виплати заробітної плати, до бюджету додатково надійшло 27,6 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

За сім місяців цього року проведена колосальна робота по погашенню заборгованості із виплати заробітної плати та податку на доходи фізичних осіб. Зокрема, проведеною позаплановою документальною перевіркою одного з підприємств району встановлено невиплату заробітної плати найманим працівникам у розмірі 5859,8 тис. грн. та заборгованість з податку на доходи фізичних осіб на суму 803,4 тисячі гривень. Матеріали перевірки скеровані до органів прокуратури та до суду. На сьогодні підприємство повністю розрахувалось і з працівниками, і з державою.

Всього з початку року за результатами спільних дій з органами виконавчої влади, заслуховувань керівників підприємствборжників на засіданнях комісії при райдержадміністрації, проведення з керівниками роз’яснювальної роботи 15 підприємств погасили заборгованість із виплати заробітної плати на загальну суму 6709,2 тис. грн.

– Однак станом на 1 серпня 2012 року у Сокальському районі є три підприємства, які заборгували своїм працівникам заробітну плату на суму 4396,2 тис. грн., а бюджету – 2610,6 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Матеріали по всіх боржниках передані до прокуратури, по одному підприємству порушено кримінальну справу за ст. 210 ч. 3 Кримінального кодексу України.

Про факти виплати заробітної плати «у конвертах», у розмірі, нижче мінімальної, або затримки у виплаті чесно зароблених грошей, громадяни можуть повідомляти ДПІ у Сокальському районі за телефоном довіри 72262. Податкова служба району на випадки порушення чинного законодавства реагуватиме певним чином.

Олег СОЛЬВАР, в. о. начальника ДПІ у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

14 − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!