Про податки

Україна стає повноправним учасником Регіональної конвенції щодо ідентифікації товарів

З 01.01.2019 року у торгівлі з ЄС набрали чинності правила походження Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Конвенція ПЄМ). Це інструмент, який встановлює ідентичні правила походження товарів, що застосовуються в рамках угод про вільну торгівлю, укладених між її договірними сторонами – повідомляє ДФС у Львівській області.

Використання ідентичних правил походження дозволить збільшити можливості для преференційного експорту вітчизняних товарів на перспективні ринки без сплати мита. Механізм дає можливість наростити виробничий потенціал та відкрити нові потужності, а також збільшити притік прямих іноземних інвестицій. Крім того, це – стимул для відкриття нових шляхів кооперації у торгівлі між сторонами, у тому числі мова йде про створення доданої вартості всередині країні шляхом залучення до процесу регіональних та міжнародних ланцюгів виробництва та постачання. А  у перспективі – залучить Україну до європейських та глобальних ланцюгів створення доданої вартості.

Наприклад, українські виробники при використанні правила діагональної кумуляції при встановленні преференційного походження товару зможуть закупляти матеріали, сировину і комплектуючі в країнах-учасницях Конвенції, виробляти з них товари в Україні і продавати готову продукцію до країн ЄС або до країн-учасниць Конвенції без сплати мита.

Учасниками Конвенції є країни ЄС та ЄАВТ (Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн), Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Марокко, Палестина, Сирія, Туніс, Туреччина, Албанія, Боснія і Герцеговина, Македонія, Сербія, Фарерські острови, Косово, Чорногорія, Молдова та  Грузія.

Для застосування Україною положень Конвенції ПЄМ необхідним є виконання двох умов:

наявність з країною-учасницею Конвенції угоди про вільну торгівлю;

використання правил походження Конвенції в існуючих угодах про вільну торгівлю.

Таким чином, встановлюються єдині правила для підтвердження походження товару для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, що спрощує та прискорює процедуру підтвердження походження товарів. Суттєвим є і фактор того, що повноправна участь у Конвенції розширює можливості доступу товарів з України на зовнішні ринки.

На сьогодні Україною укладено угоди про вільну торгівлю з такими учасниками Конвенції ПЄМ: ЄС, ЄАВТ (Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн), Грузія, Македонія, Молдова, Чорногорія. Ці угоди містять протоколи про походження товарів, які мають відмінності, характерні для кожної з угод.

З метою впровадження положень Конвенції за ініціативою ДФС Підкомітетом Україна – ЄС з питань митного співробітництва 21 листопада 2018 року прийнято Рішення № 1/2018 про заміну у торгівлі з ЄС правил походження на правила походження Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

Рішенням передбачено у торгівлі з ЄС для підтвердження походження товарів використання лише двох документів: сертифікату з перевезення форми  EUR.1 або декларації походження, як було передбачено Протоколом I до Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.

Наступним важливим кроком з боку України стане імплементація Конвенції і, в перспективі, підписання нових угод про вільну торгівлю з країнами-учасницями Конвенції та використання у діючих угодах про вільну торгівлю правил походження Конвенції.

Так, наразі на завершальній стадії переговорів знаходяться угоди про вільну торгівлю з країнами-учасницями ПЕМ – Туреччиною та Ізраїлем. З Грузією узгоджено двосторонній проект Протоколу щодо використання правил походження Конвенції у двосторонній торгівлі.

За матеріалами прес-служби Державної фіскальної служби України.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.