Ці доходи дозволили обласним закладам спрямувати 102 млн грн на видатки споживання і видатки розвитку.
Як зазначили в департаменті фінансів Львівської ОВА, у цьому році впродовж січня-лютого заклади обласного підпорядкування отримали понад 132 млн грн власних доходів, з яких половину становлять платні послуги. За аналогічний період 2023 року переважала благодійна допомога – 81%, а доходи від надання платних послуг становили лише 19%.
Загалом, порівняно з відповідним періодом 2023 року загальний обсяг власних доходів зменшився на 57% або 98 млн грн – у галузях охорони здоров’я та соціального захисту населення скоротилися надходження благодійних внесків та інших надходжень. Зокрема, медичні заклади отримали благодійної допомоги в 4,5 рази, а це на 118 млн грн менше, разом з тим у них в 1,7 разів, на 10 млн грн, зросли надходження від надання платних послуг.
Надходження від платних послуг порівняно з відповідним періодом минулого року зросли на 50%, понад 22 млн гривень.
Зростання власних доходів від 20% до 58% спостерігається в установах та організаціях галузей освіти, культури, фізичного розвитку.
Отримані доходи дозволили обласним закладам спрямувати 102 млн грн на видатки споживання – 82 млн грн, і видатки розвитку – 20 млн грн. Видатки капітального характеру провели, в основному, медичні некомерційні підприємства та освітні заклади – 10 млн грн і 9 млн грн відповідно.
«Сподіваємось, що розпорядники коштів впродовж поточного року будуть домагатися збільшення власних надходжень і, зокрема, шляхом розширення переліку платних послуг, які вони надають», – зазначають в департаменті фінансів.