Про податки

За рік обсяги сплаченого ПДФО від бізнесу до місцевих бюджетів Львівщини зросли на 22%

Попри воєнний стан, у доходах місцевих бюджетів відзначається позитивна динаміка сплати податку на доходи фізичних осіб бізнесом та закладами бюджетної сфери.

Станом на 1 грудня 2023 року, у порівнянні з відповідним періодом торік, сфера підприємництва Львівщини збільшила обсяги сплаченого податку на 22 %, тоді як бюджетна сфера зменшила на 2 % (загальний приріст по податку – 9 %). Як пояснюють у департаменті фінансів, це пов’язано з тим, що податок із заробітних плат військових зараховано тепер до державного бюджету, а не до місцевих. Проте, навіть і без цього чинника, позитивний поступ бізнесу в зазначеному контексті помітний.

Окрім того, у департаменті зазначають, що уже сім місяців поспіль помісячна динаміка сплати податку сферою бізнесу перевищує динаміку бюджетної сфери. Починаючи з березня щомісячний приріст (до відповідних місяців торік) по сфері підприємництва становить не менш як 20 %. Наростаючим підсумком суб’єкти підприємництва покращують цей показник починаючи з 1 квітня. Зважаючи, що ПДФО – основне джерело доходів місцевих бюджетів, це дуже важливі результати.

«На 1 грудня ми маємо вже 16 територіальних громад, податок на доходи яких формується, в основному (більш як на дві третини), бізнесом (за підсумками першого півріччя таких було 12). По 34 громадах більше половини ПДФО – від сфери підприємництва», – додав директор департаменту фінансів ЛОВА Олег Демків.

Голос Сокальщини на GoogleNews