Про податки

За справедливий підхід до платників податків

Начальник ДПІ у Сокальському районі Андрій Турколяк провів чергову пресконференцію для журналістів місцевих засобів масової інформації з питань змін до податкового законодавства, переваг застосування електронної системи подачі звітності, повідомив про пріоритетні завдання податкової служби району.

За його словами це: максимальне використання наявних резервів, зокрема шляхом детінізації економіки; наведення порядку з відшкодуванням ПДВ, практичне застосування режиму його автоматичного відшкодування; обмеження втручання в легальний бізнес, налагодження партнерських стосунків з добросовісними платниками та створення цивілізованого підприємницького середовища.

Андрій Турколяк зазначив, що останні сім місяців податкова служба Сокальського району більш предметно працювала над тим, аби забезпечити на ділі справедливий підхід до всіх категорій платників податків, зменшити кількість планових перевірок за рахунок запровадження ризикоорієнтованої системи податкового контролю, покращити обслуговування суб’єктів господарювання, роз’яснення практичних аспектів застосування норм Податкового кодексу України.

Набула дієвості система подання звітності в електронному вигляді. За січеньлипень цього року платникам Сокальщини відшкодовано податку на додану вартість з бюджету на загальну суму 5184,9 тисячі гривень, в тому числі один платник отримав право на автоматичне відшкодування ПДВ на загальну суму 1725,8 тисячі гривень.

Начальник ДПІ повідомив, що податкова інспекція Сокальщини наполегливо працює, аби суттєво зменшити обсяги "тіньової" заробітної плати. З початку року перевірено шістнадцять суб’єктів господарювання, порушення встановлено в кожному випадку, відтак донараховано 391,4 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб та штрафних санкцій.

А. Турколяк відповів також на запитання журналістів.

Василь СОРОЧУК.

Голос Сокальщини на GoogleNews