Про податки

Завдання виконано

У січні-жовтні поточного року до Зведеного бюджету Сокальського та Радехівського районів платники, які перебувають на обліку у Сокальській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській та у Радехівському відділенні, сплатили 197,7 млн. грн. податків та зборів, що на 8,2 відсотка, або майже на 15 млн. грн. більше планових призначень. Приріст надходжень проти аналогічного періоду минулого року склав 8,6%, або 15,6 млн. грн. 
Надходження до Державного бюджету.

До Державного бюджету платниками Сокальського та Радехівського районів упродовж десяти місяців цього року при доведеному завданні 42,6 млн. грн. фактично сплачено 44,4 млн. грн. податків та зборів. Це на 4,1 відс., або на 1,7 млн. грн. більше індикативних показників та 12,5%, або на 4,9 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. 

Поповнено місцеві бюджети 

У січні-жовтні ц. р. до місцевих бюджетів Сокальського та Радехівського районів надійшло 153,3 млн. грн. податків та зборів. Це на 13,2 млн. грн., або на 9,5 відсотків більше доведених показників. Приріст надходжень аналогічного періоду минулого року склав 7,5%, або 10,7 млн. грн. 

Податок на доходи фізичних осіб

Податок на доходи фізичних осіб, платником якого є практично кожен громадянин, є бюджетоутворюючим податком у формуванні дохідної частини як місцевого, так і Зведеного бюджетів. Так, у загальній сумі надходжень податків та зборів до місцевого бюджету, що контролюються Сокальською ОДПІ, частка сплаченого податку на доходи фізичних осіб впродовж січня-жовтня склала 79% та 61,3% – від загальної суми надходжень Зведеного бюджету. 

Протягом десяти місяців ц. р. платники Сокальського та Радехівського районів сплатили в бюджет 121,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що становить 105,4 відсотка до доведених індикативів. Понад планові призначення зібрано 6,3 млн. грн. Приріст надходжень проти січня-жовтня минулого року склав 2,3%, або 2,7 млн. грн. 

За користування надрами 

Платники плати за користування надрами, які перебувають на обліку у Сокальській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області, включаючи Радехівське відділення Сокальської ОДПІ, у січні-жовтні цього року сплатили в бюджет 4,1 млн. грн. плати за користування надрами. Приріст надходжень проти доведених завдань склав 1,2 млн. грн., або 39,6 відсотка та понад 2 млн. грн., або 98,6% – у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. 

За спеціальне використання лісових ресурсів 

Сокальськими та радехівськими платниками збору за спеціальне використання лісових ресурсів протягом десяти місяців поточного року сплачено до бюджету 3,6 млн. грн. збору. Це у півтора рази більше планових призначень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збору за спеціальне використання лісових ресурсів збільшились на 1,6 млн. грн., або на 76,1 відсотка.

"Спрощенці" сплатили…

Впродовж січня-жовтня ц. р. суб'єкти господарювання Сокальського та Радехівського районів, які здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, сплатили в місцевий бюджет 13,2 млн. грн. єдиного податку, зокрема юридичні особи – 1,2 млн. грн., та 12 млн. грн. – фізичні особи – підприємці. Понад планові призначення надійшло 3,1 млн. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року цьогорічні надходження з єдиного податку збільшились на 6 млн. грн., або на 82,9 відсотка.

Андрій ТУРКОЛЯК, начальник Сокальської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області.      

Голос Сокальщини на GoogleNews