Головна / Стислий огляд подій / 17 серпня – Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування

17 серпня – Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування

Грудне вигодовування – це більше, ніж спосіб годування. З нього розпочинається незрівнянне щастя материнства. Грудне молоко містить більше 400 компонентів, відповідає потребам немовляти, легко засвоюється, зміцнює імунітет, стерильне, тепле і завжди є. Це шлях до здоров’я дитини.

Цікаві факти про грудне вигодовування.

Матері, які годують грудьми, сплять в середньому на 45 хвилин довше щоночі та мають менше порушень сну. Грудне молоко містить морфіноподібні речовини, що заспокоюють дитину після годування. Під час годування грудьми у жінки виробляються гормони ендорфіни, що дарують відчуття емоційної врівноваженості та задоволення. Жінка, яка годувала грудьми 8 років протягом життя, має практично 0% ризик захворіти на рак молочної залози. Годуючи грудьми дівчинку, ви на 25% зменшуєте її ризики захворіти на рак молочної залози. Годування немовлят грудьми зменшує частоту нічного нетримання сечі у ранньому дитячому віці. Грудне вигодовування підвищує ефективність вакцинації. Склад грудного молока змінюється залежно від часу доби. Дитина може точно визначити свою маму серед інших за запахом молока. Кількість молока не залежить від розміру молочної залози.

Лише 12% жінок не здатні годувати дитину грудьми через важкі проблеми зі здоров'ям.

І насамкінець  уривок з листа молодої матері Світлани про власні відчуття, що з’явились у неї під час годування своєї дитини:    

"Годувати грудьми  це для мами і дитини чудово. Коли жінка ще тільки ходить вагітна, вона не бачить своєї дитинки. Звичайно, вона її любить, чекає, радіє, але тоді, коли дитятко з’явиться на світ  вона стає МАМОЮ, і коли вперше подивиться на свою крихітку, то хоче віддати їй усе найкраще. Дивлячись, як маля потребує маминої допомоги , як хоче маминого тепла, хіба може мама не дати своїй дитинці те, що та потребує найбільше. Турбота, ніжність, тепло, радість, щастя  це все дає своїй дитинці матуся, годуючи її грудьми. Чи щось може бути кращим за це?”

Марта ТОТ, лікарнеонатолог Сокальської ЦРЛ, координатор з грудного вигодовування.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

17 + fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!