Стислий огляд подій

200 тисяч тюльпанів Нідерланди вже подарували Львову

Понад 20 сортів тюльпанів сьогодні цвітуть на близько 100 локаціях Львівської громади: у парках, скверах, на клумбах та просто на вулицях. За два роки Нідерланди передали Львову понад 200 тисяч цибулин тюльпанів.

Під час візиту до Львова консул України в Нідерландах долучився до конкурсу «Львів – місто весни» та запевнив, що тюльпани розквітнуть у Львові і наступного року.

Еміль де Севрен Жакет голова торгово-промислової палати Амстердам-Україна та почесний консул України в Королівстві Нідерланди розповів, що мешканці Нідерландів, а також представники бізнесу, не перший рік підтримують українців.

«Ці тюльпани – знак нашої дружби та відданості Україні. Це подарунок від бізнес-спільноти Нідерландів. Ми знаємо, що українці, на жаль, не можуть приїхати до нас, тож ми вирішили принести часточку Нідерландів сюди, адже це важливий національний символ нашої країни», – каже Еміль де Севрен Жакет.

Загалом цього року 450 тисяч тюльпанів подарували Україні. Окрім Львова, вони також цвітуть у Києві, Бучі, Херсоні, Дніпрі та Одесі. Наступного року сподіваються збільшити кількість тюльпанів, які передадуть Україні до мільйона, щоб більше людей могли насолоджуватись ними.

«Я візьму під особисту відповідальність, щоб наступного року у вас знову було 100 тисяч, або й більше, тюльпанів», – додав Еміль де Севрен Жакет.

Один зі спонсорів – власник торгівельної компанії з виробництва тюльпанів Юрій Петричко. Він родом зі Львівщини. Чоловік каже, ідея подарувати тюльпани українцям народилась два роки тому. Спершу вирішили відправити невеликі партії квітів, а згодом збільшили об’єми.

«Ми дуже раді, що наші тюльпани в надійних руках, все зроблено дійсно дуже професійно, розподілено кольори по локаціях, а найважливіше, що ці квіти радують людей, дарують їм посмішки і це радує нас», – каже Юрій Петричко.

Заступник міського голови Львова Любомир Зубач розповів, що впродовж двох років торгово-промислова палата Нідерландів дарує тюльпани Львову. Загалом місто отримало понад 200 тисяч тюльпанів, які висадили на різних локаціях громади.

«Ми дуже вдячні нашим міжнародним колегам за такий подарунок. Львів’яни полюбили вже ці тюльпани, вони насолоджуються цією красою. Також квіти радують і наших воїнів, які приїжджають з передової, повертаються до своїх сімей. Кажуть, що краса врятує світ, я думаю, що ця краса допоможе всім нам підримувати Збройні сили та побороти ворога», – сказав Любомир Зубач.

За даними управління екології та природних ресурсів Львова тюльпани квітнуть на сотні малих та великих локаціях у Львівській громаді.

«Тішить, що мешканці добре сприймають, фотографують та не нищать квіти. Це така певна «тюльпанотерапія» для нашого міста і мешканців.

Цьогоріч день міста проходить під гаслом «Львів – місто весни». І тюльпани підсилюють наше святкування. Щоб ще більше залучити мешканців та гостей до споглядання та насолоди квітами створили квіткову карту міста, де мешканці можуть переглянути усі локації та не пропустити цвітіння квітів», – розповіла Галина Микітчак, керівниця управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради.

В управлінні туризму міста додають, що квітучі локації неабияк приваблюють туристів, а також допомагають складати нові маршрути містом.

«Ми запропонували львів’янам та гостям міста взяти участь у конкурсі «Львів – місто весни»: робити фото та відео на найцікавіших локаціях. В такий спосіб ми хочемо наповнити соцмережі яскравими знімками, адже це важлива частина нашої ментальної стійкості. Ми потребуємо яскравих кольорів та спостерігання за цвітінням», – сказала Христина Лебедь, керівниця управління туризму Львівської міської ради.

До конкурсу «Львів – місто весни» долучився і посол України в Нідерландах. Конкурс триває до 24 квітня, а переможців оголосять до Дня міста.

Голос Сокальщини на GoogleNews