Стислий огляд подій

5 березня відбулась нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад району

5 березня в сесійній залі Сокальської районної ради відбулась нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад району. Засідання проводили голова Сокальської районної ради Микола Пасько та голова Сокальської райдержадміністрації Ігор Дацюк. Присутні розглянули 6 питань порядку денного. Серед основних – це вжиття заходів протидії поширення випадків захворювання на коронавірус, роз’яснення щодо заповнення електронних декларації, підготовка до весняного призову на строкову військову службу, нововведення у законодавстві про питну воду та водовідведення та виконання бюджету Сокальського району за 2 місяці 2020 року.

У вступному слові очільник райради Микола Пасько розповів присутнім, що у Львові відбулись публічні обговорення змін до Конституції України за участю представників Міністерства розвитку громад та територій України, народних депутатів від Львівщини, громадських організацій, представників об’єднаних територіальних громад, районних рад та райдержадміністрацій, науковці, експерти у сфері конституційного права. Сокальщину представляв заступник голови Сокальської райради Василь Бойко. Серед найбільш обговорюваних питань – розмежування повноважень органів державної влади і органів місцевого самоврядування,  врегулювання державного нагляду за рішеннями органів місцевого самоврядування. «На сьогодні районні державні адміністрації, як виконавчі органи влади, несуть відповідальність за окремі процеси. Натомість пропонується замінити рай- і облдержадміністрації префектурами. Префект буде виконувати лише наглядову функцію і зможе самостійно, без рішення суду, зупиняти будь-яке рішення чи дію органів місцевого самоврядування. Друге питання, яке також є проблемним для нас – це знищення Сокальського району, внаслідок адміністративно-територіальної реформи. Органи місцевого самоврядування зараз змушені виділяти кошти з місцевих бюджетів на ті потреби, які повинна забезпечувати державна казна. Це закупівля інсуліну та інших медикаментів, пільгове перевезення. Ми також змушені ремонтувати дороги загального значення, за які відповідає Львівська облдержадміністрація. У минулому році з районної скарбниці ми дали більше коштів на дороги, ніж їх власник», наголосив Микола Пасько.  

Очільник райради також закликав голів місцевих рад стратегічно подумати та визначити реальні першочергові проблеми своїх громад, які необхідно спільно вирішувати. На завершення Микола Пасько також подякував сільським головам, які допомагають утримувати і розвивати районні установи, що є на їх території.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.