Головна / Стислий огляд подій / Амуніція і припаси учасникам АТО

Амуніція і припаси учасникам АТО

11-12 червня 2014 року народні депутати України від ВО "Свобода" Юрій Сиротюк та Михайло Головко доправили учасникам антитерористичної операції на сході України амуніцію, медикаменти, засоби індивідуальної гігієни, необхідну техніку та припаси, зібрані коштом парламентської фракції ВО "Свобода". Націоналісти побували в Ізюмі, у розташуванні Нацгвардії, штабі Збройних Сил України та на блокпостах №3 та №3-А, розташованих у Слов'янську. На одному з таких блокпостів несуть службу жителі Сокальського району, зокрема депутат Сокальської районної ради від ВО "Свобода" Тарас Личко.

Під час перебування в зоні АТО депутати-свободівці для одного із взводів 80-ї аеромобільної бригади доправили десятки комплектів форми, термобілизну, полегшені літні берци; для побратимів із другого батальйону Національної гвардії народні депутати привезли монокуляри нічного бачення, рації, GPS-навігатор, продукти та шахи. Для 8-го полку спецназу було закуплено монокуляри нічного бачення. Ці статті витрат забезпечив народний депутат, свободівець Олександр Мирний; для гвардійців, що перебувають на одному з найнебезпечніших блокпостів поблизу гори Карачун у Слов'янську та відрізані від нормального постачання, було передано – крупи, картоплю, м’ясні консерви, цукерки, печиво, шоколад, шкарпетки, ґумові капці, цигарки, ручні ліхтарики з батарейками, засоби особистої гігієни та необхідні медикаменти.

Поїздку забезпечили народні депутати України Юрій Сиротюк та Михайло Головко, а також київські та житомирські свободівці. Супроводжувати націоналістів на фронт взялися представники харківських батальйонів територіяльної оборони "Слобожанщина" та "Харків-1", серед яких служать і слобожанські свободівці.

За словами Михайла Головка, те, що відбувається на сході країни, це справжня війна, однак замість ліквідувати окупантів, наші сили змушують відсиджуватися в глухій обороні: "Ми поспілкувалися з нашими військовими у розташуванні сил АТО і на блокпостах, серед яких чимало свободівців. Ці вояки мужньо захищають свою землю, де насправді відбувається справжня війна. Кожен день наші бійці ризи¬кують своїм життям і мужньо боронять Українську державу. На жаль, навіть ті, хто перебуває на передовій, як-от на блокпосту №3а, де постійно точаться бойові дії, не мають достатньо бронежилетів, ба навіть у розвідку ходять без необхідного захисту. На цьому ж блокпості нам повідомили, що вже два місяці не отримують зарплати! Хлопці наголосили, що воюють не за гроші, однак у кожного є сім'ї, яким треба за щось жити. Загалом ми дізналися про чимало проблем, тому разом з Юрієм Сиротюком готуємо відповідні депутатські запити.

Укотре наголошу: на переконання "Свободи", зараз необхідно якнайшвидше запровадити воєнний стан у Луганській та Донецькій областях задля проведення повномасштабної військової операції. Слід зупинити свавілля терористів, бо, чекаючи в глухій обороні, ми тільки втрачаємо час, виморюємо наших вояків, а від рук терористів гине все більше людей. Реальна картину того, що відбувається на сході країни, спілкування з місцевими мешканцями доводять, що сепаратисти і терористи не мають підтримки серед місцевих. Громадянам конче необхідний мир, дотримання їхніх прав і свобод, а завдання держави – забезпечити громаді її конституційні права".

Юрій Сиротюк підкреслив: метою поїздки на схід України, окрім передачі допомоги силовикам, було зрозуміти, що потрібно зробити законодавцям, парламенту, аби ефективно і швидко прогнати московського окупанта з території України.
"Після цієї поїздки я зробив для себе два висновки: вчергове переконався, що у нинішньому форматі так звана АТО є неефективною, бо на верхах і далі триває саботаж, панує безглуздя у плануванні й проведенні операції. З іншого боку, ми побачили величезний патріотизм українських громадян, які добровольцями, навіть без належного забезпечення, пішли захищати цілісність держави.
Мені як свободівцю було особливо приємно, що у кожному місці, яке ми відвідали, були наші хлопці. В Ізюмі наші побратими на чолі з Артемом Заїкою відповідають за логістику – організовують перевезення продуктів, бронежилетів тощо. Наші свободівці-депутати місцевих рад є добровольцями у 80-й львівській десантно-штурмовій бригаді. Помічник народного депутата від ВО "Свобода" Андрій Тірон керує батальйоном Національної гвардії на одному з блокпостів біля Слов'янська. Безпосередньо на блокпості №3а служать наші побратими, які у складі однієї із сотень Майдану пройшли Революцію гідности, а зараз на передовій продовжують боротьбу. По суті нині на Сході в муках народжується справжня українська армія.

Мене вразило, що звичайні солдати йшли з нами на контакт і ніхто не скаржився на відсутність нормального забезпечення. Звичайно, казали, що було б добре мати надійніші шоломи й бронежилети, не капці, в яких дехто з них змушений ходити, а військові берци. Однак усі як один готові боротися з окупантом. Натомість ми так і не змогли поспілкуватися із керівниками цієї горе-операції, особливо зі службою тилового забезпечення. Зараз солдати потребують ефективних наказів, але система організації АТО, координація, а особливо тилове забезпечення вкрай неефективні й фактично недієздатні. Це не що інше, як диверсія і саботаж, бо звичайні громадяни озброюють та одягають наше військо, а генерали, які відповідають за тилове забезпечення, бездіють.

Мільйони українців на Сході фактично перебувають у заручниках російських терористів і зарадити цьому зможе лише воєнний стан. Будь-які розмови про перемовини, перемир'я – це зрада армії та добровольців, які, не чекаючи допомоги держави, боронять рідну Україну. Мир настане лише після повного розгрому російських окупантів", – зазначив Юрій Сиротюк.

Христина ШКАВРІН,
керівник прес-служби РО 
ВО "Свобода".

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fifteen − 9 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!