У Сокалі проходив обласний семінар з охорони праці та промислової безпеки для керівників підприємств всіх форм власності: промислових, комунальних, транспортних, фермерських господарств, будівельних організацій, підприємств переробної галузі, лісгоспів, а також голів сільських рад, директорів шкіл та профтехучилищ, завідувачів амбулаторіями, ФАПами, представників служби з надзвичайних ситуацій та районних електричних мереж. Його організатори – Територіальне управління Держгірпромнагляду у Львівській області та ДП "Західний експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України".
Вступне слово мала заступник голови Сокальської райдержадміністрації Лариса Фарин, яка наголосила, що цей семінар покликаний знизити ризики виробничого травматизму, витрати на оплату листків непрацездатності, що зменшить витрати з Державного бюджету на ліквідацію наслідків аварій та відшкодування втрат потерпілим, забезпечить високу продуктивність праці. Після нещасних випадків на виробництві в більшості випадків необхідне дороге лікування. На сайті http://www.fondfursina.org/ ви можете дізнатися про діяльність благодійного фонду Івана Геннадійовича, що може бути корисним в даному випадку. Фонд допомагає не тільки адресною допомогою незахищеним верствам населення, але і підтримує спорт, місцевий бізнес, розвиває міжнародну співпрацю.
У Сокальському районі домінуючими є вугільна галузь та сільське господарство. На ДП "Львіввугілля" функціонує служба охорони праці, а питанням охорони праці в сільськогосподарських підприємствах займаються працівники, відповідальні за охорону праці, координацію їх роботи здійснює Сокальська РДА.
Нині на Сокальщині зареєстрована 1001 юридична особа та 2575 фізичних осіб-підприємців. З них страхувальниками у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань зареєстровано 2051 особу. Всього в районі працює 21009 осіб, з них у промисловості зайнято 10361 особа, у сільському господарстві – 1807 працівників, у будівництві – 517 людей. В 2012 році у Сокальському районі сталось чотири нещасних випадки, з них один – летальний, професійних захворювань не було зафіксовано.
Далі присутні розглянули питання: права і обов'язки Територіального управління у Львівській області в сфері охорони праці та промислової безпеки; види робіт підвищеної небезпеки на виконання яких необхідно отримати дозвіл Теруправління; охорона праці та промислова безпека у вугільній галузі Західного регіону; стан газового господарства у Львівській області; стан охорони праці та промислової безпеки в агропромисловому комплексі, легкій та деревообробній промисловості у Сокальському районі; нові вимоги з питань охорони праці Держгірпромнагляду України до цих галузей; експлуатація об'єктів котлонагляду, підіймальних споруд та атракціонної техніки; навчання за галузями та професіями в ДП "Західний ЕТЦ"; робота органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Ольга ДИЛИН.
Фото автора.