Стислий огляд подій

Червоноградська міська лікарня готується до встановлення ангіографа

Практично завершені ремонтні роботи приймально-діагностичного відділення Червонорадської центральної міської лікарні.

Сьогодні там  триває  прибирання приміщень, а уже 17 лютого має надійти довгоочікуване обладнання – ангіограф. Повідомив про це головний лікар ЧЦМЛ Ігор Гронзаль, заначивши, що загалом лікувальні заклади працюють за звичним графіком.

Так, минулого тижня у стаціонарі  було проліковано  234 хворих, в поліклініці  прийнято 3899 пацієнтів, зареєстровано 102 звернення в травмпункт, з них госпіталізовано одну особу внаслідок  виробничої  травми,  одну внаслідок ДТП  і 4 травми кримінального характеру.

Нагадаємо

Ангіографія – це метод рентгенологічного дослідження судин (артерій, вен), що дозволяє визначити місце звуження або закупорки судини, місце і міру патологічного розширення судин (аневризма), наявність внутрішньої кровотечі, міру поширення пухлинного процесу і інші хвороби, які виявити іншим шляхом не вдається. Дослідження виконується шляхом введення в судину спеціальної контрастної речовини і одночасного виконання рентгенографічного дослідження. Основним компонентом рентгеноконтрастних речовин, використовуваних для ангіографії, є йод.

Мета ангіографії

Метод ангіографії застосовується для виявлення патології кровоносних судин (артерій, вен, лімфатичних шляхів), що включає звуження судин (стеноз) або їх закупорку (оклюзію). Цей метод найчастіше застосовується для виявлення атеросклеротичних змін в судинах, в діагностиці захворювань серця, оцінки функції нирок і виявлення в них кіст і пухлин, для виявлення аневризм (патологічних розширень судин), пухлин, тромбів, артеріовенозних шунтів (патологічних зрощень артерії і вени) в головному мозку, а також для діагностики захворювань сітківки ока. Крім того, ангіографія застосовується як метод передопераційного дослідження перед хірургічними втручаннями на відкритому серці і головному мозку.65823035

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.