Стислий огляд подій

Червоноградський міський суд виніс вирок міліціонерам-вбивцям

Про трагедію, що сталася 1 січня 2008-го, неодноразово розповідав "Голос знад Бугу". У Сокалі, біля новорічної ялинки, міліціонери затримали 52-річного жителя смт. Жвирка Романа Стасюка, котрого по дорозі до райвідділу в автомобілі "Газель" катували, що спричинило смерть.
Розслідування проводили прокуратура Сокальського району, потім  м. Червонограда. Це питання було на контролі народного депутата України Степана Курпіля, Генеральної прокуратури, уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової.

Червоноградський міський суд торік розглянув у відкритому судовому засіданні справу про обвинувачення трьох колишніх міліціонерів. Кілька свідків, які в прокуратурі давали покази проти них, на суді від попередніх свідчень відмовилися. Як казали, злякалися помсти. Один ексміліціонер визнав повністю свою вину, інші двоє до останнього твердили, що не торкалися до Р. Стасюка. Не один день життя забрали судові процеси у мами та сестри загиблого. Адже страшно було слухати встановлені слідством факти. Як встановив суд, у закритому кузові міліцейської "Газелі" міліціонери без жодних підстав одягнули на затриманого кайданки, потім потягнули його за ноги, й Роман впав на підлогу. Міліціонери почали його бити. Та так били, що зламали одинадцять ребер (одне аж двічі!). Тяжко і страшно описувати про травми, які завдали нелюди Романові.

Третій міліціонер хоча його не бив, але не перешкоджав у катуванні. Дії правоохоронців новорічної ночі 2008 р. суд визнав такими, що "мали характер особливого мучення".

Вироком суду одного з міліціонерів засудили до 7 років і 6 місяців позбавлення волі, іншого до 7 років 3 місяців позбавлення волі. Третій міліціонер засуджений до трьох років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України його звільнити від відбуття призначеного основного покарання, якщо він протягом двох років іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає всі покладені на нього обов"язки.

Вчора, як стало відомо, на вирок суду (не набрав ще законної сили) рідні Романа Стасюка подали апеляцію, бо вважають його м’яким.

Василь СОРОЧУК.

Голос Сокальщини на GoogleNews