Стислий огляд подій

Як святкували День Соборності України на Сокальщині

22 січня на Сокальщині відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України. В районному Народному домі пройшла урочиста академія.

З вітальним словом, з нагоди проголошення Акту злуки , до сокальчан звернулися голова районної ради Микола Пасько, голова райдержадміністрації Роман Токай,  депутат Львівської обласної ради Сергій Касян та Сокальський міський голова Вадим Кондратюк.

“Рівно 100 років тому Центральна Рада розірвала російські пута та проголосила незалежність Української Народної Республіки. А вже за рік, 22 січня 1919 р., у спільному прагненні до сильної, суверенної і соборної Вітчизни, українці оголосили Акт Злуки УНР із ЗУНР – вперше втіливши споконвічну мрію українського народу на власну незалежну державу!” – зазначив голова Сокальської районної ради Микола Пасько.

В ході урочистої академії відбувся святковий концерт за участю аматорів сцени районного Народного дому, народних домів району та учнів сокальських шкіл.

З нагоди Дня Соборності України в церквах району була відслужена молитва за Україну; з метою патріотичного виховання школярів та молоді в навчальних закладах проведено тематичні вечори, конференції, лекції; в бібліотеках району проходять експозиції, присвячені Дню Соборності України.

До слова. 22 січня 1918 року в Центральній Раді у Києві розробили Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою.

Через рік – 22 січня 1919 року у Києві було урочисто оголошено про возз’єднання Української Народної Республіки зі столицею у Києві й Західноукраїнської Народної Республіки зі столицею у Львові.

“Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна – в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу”, – йшлося у підписаному тоді договорі, що увійшов в історію, як Акт злуки – акт об’єднання українських земель.

 

21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили “живий ланцюг”, відзначивши річницю Акту злуку.

Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року, відповідно до Указу Президента України.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.