Стислий огляд подій

Дні добросусідства в Угнові

У червні кожного року у найменше місто України-Угнів з’їжджаються та приходять мешканці прикордоння на українсько-польському кордоні. Так і цього року, у рамках транскордонних українсько-польських днів добросусідства, колишні вихідці з цих місць мали змогу зустрітися із знайомими, колишніми угнівчанами з України та Польщі, з якими їх розлучили під час виселення.

Біля каплички, яка стоїть біля річки Солокія, зібралося чимало людей. Хлібом і сіллю, поетичним словом на межі міста вітали сусідів-поляків депутат Cокальської районної ради Ігор Мороз, в. о. Угнівського міського голови Марія Горошко, працівники Народного дому.

З польської сторони до Угнова прибули війт гміни Ульхувек Лукаш Клебак, голова ради гміни Тереза Сенетра, староста Томашівського повіту Ян Ковальчик. Гості щиро подякували за теплу зустріч, після цього відбулось спільне богослужіння в костелі, побудованому у ХVII столітті за проектом архітектора В. Ленартовича. Костел Успіння Пресвятої Богородиці належить до творінь барокової архітектури. Літургію відслужили отці Богдан Гринда, Богдан Паращак – парохи з Угнова, Веслав Мокшицький – парох гміни Ульхувек, декан Томашівського повіту.

Того дня усі у спільній молитві просили Господа благословення на мир в Україні та у світі. Також на угнівському цвинтарі відправили панахиду за українськими і польськими померлими, а також загиблими на сході України.

У приміщенні міської ради, за участі представників місцевої влади Угнова та гміни Ульхувек, відбулася робоча нарада стосовно перспективи відкриття пішого переходу Угнів-Дениска. Закордонні гості передали допомогу для мешканців міста – учасників АТО.

Ганна ГОРЯЧА, м. Угнів.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve + 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.